Šelicha: Penalta nebyla zle kopnutá

25 2006
Praha - Fotbalové Kladno po dvou zápasech konečně opět zvítězilo, v sobotu vydřelo cennou výhru 1:0 v Xaverově. "Ubojovali jsme to,“ přiznal kouč Kladna František Koubek. Nervy přitom týmu přidělal jeho nejzkušenější hráč Radek Šelicha, který mohl v 38. minutě z penalty zvýšit na 2:0. Jenže nedal. "Zápas se tím hodně zdramatizoval," přiznal Šelicha.

Z tribuny to vypadalo, že se vám penalta úplně nepovedla, střelu doprostřed branky gólman vyrazil. Chtěl jste ji tak kopnout?
Ano, mířil jsem doprostřed. Myslím, že nebyla špatně kopnutá, stačilo míč trochu zvednout. Ale nepovedlo se a já to beru na sebe. Naštěstí jsme vedení udrželi, kluci za mě zabojovali. Kdyby Xaverov vyrovnal, bylo by to horší.

Zápas jste však vyhráli a jste prvním týmem, který v letošním ročníku veze z Xaverova tři body. Víte o tom?
Trenér nám před zápasem říkal, že Xaverov doma ještě vůbec neprohrál. Věděli jsme, že jsou na svém hřišti hodně silní. I proto jsme moc rádi, že jsme tu dokázali vydřít tři body. Nutně jsme je potřebovali, protože předtím jsme dvakrát prohráli.

Takže jste venku z krize?
Nenazýval bych to krizí, spíš jsme v těch dvou předchozích utkáních neměli tolik štěstí. Zato tady na Xaverově jsme si ho vybrali vrchovatě, hodně nás podržel i gólman Vašek.

Nesvazuje mužstvo, že je Kladno už od zimní přestávky pasováno do role jasného favorita na postup do první ligy?
Každý nám to říká. I kvůli tomu se nesmíme moc dívat na výsledky našich soupeřů - také jim se totiž daří, to by nás mohlo znervóznit. Hlavní teď je, abychom se soustředili sami na sebe. Vždyť už ve čtvrtek hrajeme další důležitý zápas proti Českým Budějovicím.