Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf Slavie potvrdil Haškovi: Jarolím povede národní tým, klub ale neopustí

Slávistický kouč Karel Jarolím by mohl vést i národní tým. | foto: Michal SváčekMF DNES

29 2009
Fotbalovou reprezentaci by měl převzít kouč Karel Jarolím. Zároveň se však nevzdá ani trenérského postu ve Slavii. Oznámil to předseda představenstva klubu Tomáš Rosen.

Podle něj by se měl reprezentaci věnovat i nový předseda ČMFS Ivan Hašek, přičemž Jarolím může dát v případě potřeby přednost i práci ve Slavii.

Avizovaný model spolupráce by byl podle Rosena přechodný a neměl by prý trvat déle než rok. "Zatím jen deklaruju ochotu vyjít reprezentaci vstříc. Oba pánové spolu kdysi trénovali ve Francii, mohlo by to fungovat. Konkrétní podobu tohoto modelu je ale potřeba ještě dohodnout," řekl Rosen.

Kdyby si prý ale Jarolím musel vybrat mezi národním týmem a klubem, zůstane ve Slavii. "V takovém případě ho neuvolníme," odpověděl Rosen.

Hašek po svém sobotním zvolení označil za jeden z prvních úkolů vyřešení otázky reprezentačního kouče, přičemž jeho favoritem je právě trenér slávistů. Jarolím by podle Rosena měl dovést národní tým do říjnového konce kvalifikace mistrovství světa.

Tomáš Rosen (vpravo)

"Pro postup je potřeba udělat všechno, co jen půjde. Úspěšná reprezentace je i v zájmu Slavie, za postup na MS jsou velmi zajímavé peníze, které jsou pro chod svazu nezbytné," řekl Rosen.

V případě úspěchu v kvalifikaci by Jarolímovo působení u reprezentace mohlo být ještě delší.

V pondělí večer se Hašek s Rosenem sešel. Na schůzku šel se záměrem "vybojovat" Jarolíma pro národní mužstvo na plný úvazek.

Ovšem nový svazový předseda neuspěl, Rosen mu zopakoval, že Jarolím musí nadále pracovat i pro Slavii.

"Ale i tohle Rosenovo stanovisko beru od Slavie jako vstřícný krok pro pomoc národnímu mužstvu, které na tom ve své kvalifikační skupině není nejlíp," komentoval schůzku Hašek.

"A jak přesně bude Jarolímovo působení u reprezentace vypadat, to probereme na příštím výkonném výboru. Musím se na tom dohodnout především s Karlem," dodal Hašek.

Možné je ale i to, že by méně důležité zápasy Slavie vedl některý z Jarolímových asistentů. "Realizační tým je pohromadě dlouho a je natolik konsolidovaný, že si to dovedu představit," prohlásil Rosen.

Minulému svazovému vedení se mimo jiné vytýkalo, jak nekoncepčně k otázce reprezentačního kouče přistupuje.

"Teď je ale situace jiná. Samozřejmě by nám bylo milejší, kdybychom se mohli soustředit jen na svou práci, ale české reprezentaci jsme ochotni pomoci," uzavřel Rosen.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze