Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem naprosto klidný, řekl Pelta o trestním oznámení v kauze Bohemians

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta | foto: ČTK

4 2014
Ve sporu tří fotbalových „Bohemek“ padlo trestní oznámení. Na policii už byl několikrát podat vysvětlení i předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta. „Jsem naprosto klidný a jistý, že k porušení čehokoliv nedošlo,“ prohlásil ve čtvrtek ráno.

O trestním oznámení informovaly Lidové noviny. Podal ho střížkovský klub Bohemians Praha. Důvodem je podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku.

O co přesně jde?

FAČR se snažila vyřešit spor o nástupnictví původních Bohemians Praha, kteří v roce 2005 spadli do konkurzu. O to se hlásí jak vršovičtí Bohemians 1905, tak střížkovští Bohemians Praha.

Kauza Bohemians

Fotbalová asociace nedávno koupila akcie a pohledávky po původních Bohemians. A to za dvacet milionů korun. Obratem je prodala za dva až tři miliony vršovickým Bohemians 1905.

Podle trestního oznámení, ze kterého Lidové noviny čerpaly, FAČR tímto postupem výrazně prodělala.

„Nemůžu to komentovat, protože jsem podepsal mlčenlivost,“ odpověděl Pelta na otázku iDNES.cz. „Ale jsem naprosto klidný. Jsem si jistý, že nedošlo k porušení čehokoliv. V médiích to vypadá dramatičtěji, než jaká je skutečnost. Beru to tak, že je to nekonečný svár všech zúčastněných v této kauze.“

Kromě Pelty byli na policii předvoláni i další členové výkonného výboru fotbalové asociace.

Státní zástupkyně Blanka Kusáková odmítla Lidovým novinám sdělit, zda případ směřuje do fáze obvinění.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze