Sedmnáct minut stačilo k hattricku

7 1999
A n d e r l e c h t - Čistým hattrickem položil český útočník Jan Koller základ k vítězství Anderlechtu Brusel na hřišti Mechelenu 5:2 v sobotním utkání belgické fotbalové ligy. Tři góly v jednom zápase vstřelil kanonýr české reprezentace v dresu "fialek" poprvé, stejný kousek se mu podařil již loni v mužstvu Lokerenu.

Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě domácí Greven, ale pak začal v útoku úřadovat Koller a brankami ve 23., 33. a 39. minutě dokonale otočil vývoj utkání. Výhru ligového lídra pojistil dvěma trefami záložník Zetterberg.

S osmi vstřelenými brankami v 11 odehraných zápasech se Koller dostal na čtvrtou příčku tabulky střelců belgické ligy. Na oslavu svého střeleckého koncertu však spoluhráčům nic platit nemusel. "Tady to není zvykem," podotkl bývalý sparťanský útočník.

Mužstvo si podle Kollera chtělo proti Mechelenu napravit reputaci po nešťastném vyřazení z Poháru UEFA v italské Boloni. Vítězstvím Anderlecht zvýšil svůj náskok v čele tabulky na dva body, navíc oproti hlavním pronásledovatelům má zápas k dobru. Poté, co bruselský tým vypadl ze všech pohárů, zůstalo jeho hlavním cílem získání mistrovského titulu.

Témata: Jan Koller, UEFA