Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šedivý bude první ligu pískat také na jaře

12 2006
Praha - Schválení nových listin prvoligových a druholigových rozhodčích pro jarní část soutěží bylo mimo jiné na programu čtvrtečního jednání výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu. Mezi těmi prvoligovými dál působí Milan Šedivý, který je namočený do korupční aféry. Byl kvůli úplatkářství vyšetřován policií, ale ta mu nakonec korupční jednání neprokázala.

Stejně tak Šedivého shledala nevinným svazová disciplinární komise.

"Vedle toho, že provinění u něj neprokázala ani policie, ani disciplinárka, je pro mě také hodně důležité, že Šedivý byl na podzim jedním z mála rozhodčích, kteří pískali velmi dobře a neměli problémy," poznamenal na tiskové konferenci předseda komise rozhodčích Václav Krondl, který listiny rozhodčích ke schválení předkládal.

rozhovor s Krondlem čtěte - ZDE 

Nato si vzal slovo svazový předseda Pavel Mokrý. "Když někdo stojí tak tak nad propastí a ještě do ní nepadá, je to možná lepší ozdravný proces, něž jakýkoli jiný," snažil se první muž českého fotbalu neotřele vystihnout, v jaké pozici se Šedivý nachází.

V nejvyšší soutěži Krondl sudí rozdělil na hlavní a pomezní, tedy asistenty. Mezi šestnácti hlavními jsou Adam, Adámek, Bouše, Damková, Gallo, Handlíř, Jára, Jech, Jílek, Kovařík, Královec, Matějek, Paták, Příhoda, Racek a Šedivý. Pomezních rozhodčích bude v první lize působit dvacet.

Pro druhou ligu je na listině rovněž celkem šestadvacet jmen, ale tito rozhodčí na hlavní a asistenty rozděleni nejsou. S píšťalkou a na pomezí se budou střídat.

První a druhou ligu opouštějí Marada (dlouhodobě zraněn), Helebrant (výkonnostní důvody), Jahoda (výkonnostní důvody + nedostatky v teorii), Kafka a Pešek (oba nedostatky v teorii a kondici), Čuřín (pískání se vzdal) a Petřík (nedostatky v kondici).

"Těchto sedm rozhodčích prostě nesplňuje předepsaná kritéria pro první a druhou ligu," řekl na adresu propuštěných arbitrů Krondl.

"Když třeba jinak zkušený Helebrant udělá v utkání Liberec - Sparta čtyřikrát podezřelou chybu, nemusím ani pátrat, co všechno za tím může být. Stačí mi to," uvedl Krondl k vyřazenému Helebrantovi, který měl závažné nedostatky také v zápase Brno - Ostrava (1:1) a v pohárovém duelu Ústí - Jablonec (2:1). Liberec doma Spartu porazil 2:0.

Krondl zároveň z nižších soutěží povolal do druhé ligy šest mužů, jimiž jsou Karel a Roman Hrubešovi, Josef Moláček, Václav Štěrba, Petr Mikel a Radek Kocián.

Záznam policejního odposlechu, v němž tehdejší žižkovský ředitel Horník žádá Šedivého o udělení žluté karty Petru Smíškovi z Plzně, aby tento hráč nemohl nastoupit v následujícím utkání proti Žižkovu.

HORNÍK: "Milánku, čau, neruším tě, můžu ještě na chvilku? No, to je, hele prosím tě, ještě mám k tobě jednu. Já už jsem byl teďkon s Vlčounem (svazový delegát Vlček - pozn. red.), on byl teď na Slavii, vole. Ještě jel na fotbal, už jsem tam nejel na fotbal, ale byli jsme spolu odpoledne a tak dále. Takže uvidíš, budeš spokojenej, že to je všechno O.K. Jsem chtěl ještě jednu věc, já jsem mu to říkal taky. Smíšek, vole, ten útočník."
ŠEDIVÝ: "To je pacholek."
HORNÍK: "Kdyby zlobil, vole, tak mu ji sekni, vole, byla by čtvrtá a na jaře by nenastoupil."
ŠEDIVÝ: "Jo, proti vám, jo?"
HORNÍK: "Takže by byl proti nám pak vyžlucenej, když bude zlobit a on je to drzej takovej parchant."
ŠEDIVÝ: "Jo, no ten, toho si pamatuju. Vlastně jsem pískal s váma, že jo? Jo vím, o koho jde, vím no. Tak Jo, Ivánku, hele držím palce a zítra si zavoláme."

V utkání Plzeň - Olomouc (1:3), které poté 22. listopadu 2003 pískal Šedivý, plzeňský útočník Smíšek žlutou kartu samozřejmě dostal...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dále svazový výkonný výbor potvrdil do funkce staronového trenéra české jedenadvacítky Ladislava Škorpila, který bude u mužstva pokračovat další dva roky.

Jeden z tří přípravných mezistátních zápasů Česka těsně před odletem na světový šampionát do Německa se bude hrát ve středu 31. května, nebo v sobotu 3. června v Jablonci, kde se tímto střetnutí slavnostně otevře zrekonstruovaný stadion.

V sobotu 27. května by Česko mělo nastoupit v Innsbrucku, nejpravděpodobněji proti Saúdské Arábii. Pro další dva zápasy se soupeři dosud upřesňují, nejspíš půjde o africká mužstva.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze