Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Schmeichel: Víte, kdo já jsem?

21 2000
L u t y c h - Prudké světlo z reflektoru se zabodlo do očí Petera Schmeichela. Téměř dvoumetrový dánský obr začal mžourat. Kamery a diktafony byly nachystány, hvězdný brankář připraven na rozhovory. "A odkud jste?" začal vyzvídat od žurnalistů, kteří stáli nejblíž u něj za nastavenou zátarasou. "A co ty?" natáhl se jednomu muži po visačce na krku. Začaly padat otázky. Schmeichel měnil podle nich svou bílou barvu tváře v mírně načervenalou, když ho něco rozčililo.

Třeba jakmile se ho někdo zeptal, zda nepustí do branky proti Česku náhradníka Sörensena. O nic nejde, mužstvo už je stejně vyřazeno z Eura. "Vy mě chcete inzultovat? Znáte mě, víte, kdo já jsem?" rozhorlil se sebevědomý Schmeichel.

Takže pozor, ve štiplavosti dotazů se musí ubrat. Co si tedy myslí o dnešním zápase: "Ani mě nenapadlo, že by to mohl být náš poslední zápas. Teď ho musíme vyhrát. Už kvůli fanouškům musíme zanechat dobrý dojem."

Pak přichází téma Karel Poborský. S ním hrál dánský gólman v Manchesteru, teď se znají z portugalské ligy. "Karel je skvělý, ale měl v Anglii smůlu, vždyť ho nechali hrát sotva padesát procent zápasů."

Volně se přechází na Česko, dnešního soupeře. "Viděl jsem jen kus prvního zápasu s Nizozemci v autobuse. Ale pospával jsem u toho, byla špatná nálada, vraceli jsme se totiž z prohraného zápasu s Francouzi." "Máte strach z toho, že Češi jsou silní ve výškových soubojích?" vypálí kdosi. Schmeichel se opět naštve. "Strach? Tak to ani náhodou!"

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze