Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ščasný: Na rychlý gól jsme měli reagovat jinak

Zklamaný Pavel Nedvěd - ZKLAMÁNÍ. Český záložník Pavel Nedvěd po prohraném utkání s Ghanou. | foto: Petr JosekReuters

17 2006
Úžasná vnitřní síla, se kterou česká reprezentace obracela zápasy v základní skupině na Euru 2004, tentokrát trenéru Zdeňku Ščasnému chyběla. "Pokud chceme na mistrovství světa dojít někam dál, musíme na takový vývoj zápasu umět zareagovat," konstatoval Ščasný po sobotní prohře 0:2 s fotbalisty Ghany.

Zápas se nám vůbec nepovedl, a říkat si cokoliv jiného by byla nepravda.

Viděl jsem několik klíčových momentů, které se na nepříznivém výsledku podepsaly.

V první řadě šlo pochopitelně o rychlý gól. Ale předloni na mistrovství Evropy česká reprezentace s Nizozemskem také prohrávala a nakonec dokázala zápas otočit. Pokud na tomto šampionátu pomýšlíme nejen na postup ze skupiny, ale chceme dojít co nejdál, tak si musíme s takovým vývojem umět poradit.

Na Euru jsme viděli skvělý týmový výkon s neuvěřitelným nasazením. Z mužstva tehdy vyzařovala vnitřní síla a přišla i střídání, která pomohla změnit způsob hry. To všechno mi dneska chybělo.

Nechci nikomu radit a více to rozebírat, ale neměli bychom mít za takového stavu hru postavenou na obranném bloku, snažit se hrát dopředu na Lokvence a nereagovat na vývoj. Proti Americe jsme střídali dva způsoby přechodu do útoku. Buď jsme to hráli přes Kollera nebo rychlými průniky středem hřiště, ale rychlý přechod dneska chyběl.

Připadalo mi, že jsme dneska nehráli jako tým, jak to dokázala Ghana. Každý se snažil všechno uhrát sám, pak jsme nestíhali a všude jsme byli pozdě. Ghana udržela tempo a odehrála celé utkání ve velké kvalitě.

Určitě nám chyběl Koller. Nelze sice spoléhat na jednoho hráče, to velká mužstva nedělají, ale jeho absence prostě byla citelná. To je fakt.

Posledním faktorem bylo vyloučení. Po něm už to byla hra hodně špatná a mohli jsme dostat i další góly.

Celkově mi tak vychází, že vítězství Ghany bylo zcela zasloužené.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze