Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ščasný, Bílek, Rada... Kdo k Brücknerovi?

Karel Brückner a Miroslav Beránek - Reprezentační trenér Karel Brückner s asistentem Miroslavem Beránkem sledují dění na hřišti. | foto: Wolfgang RattayReuters

12 2006
Praha - Kdo bude nejbližším spolupracovníkem trenéra českých fotbalistů Karla Brücknera? Prvním asistentem místo Miroslava Beránka by měl být údajně jeden z ambiciózních koučů z klubů nejvyšší domácí soutěže. V zákulisí se mluví o Zdeňkovi Ščasném z Mostu, Petru Radovi z Jablonce a plzeňském Michalu Bílkovi.

Když byl minulé úterý Brückner potvrzen do funkce na další dva roky, reprezentační manažer Vlastimil Košťál zmínil, že k určité změně v realizačním týmu dojde na postu asistentů.

Druhý asistent Jaroslav Šilhavý a trenér brankářů Jan Stejskal by měli zůstat.

V národním mužstvu tak skončil Miroslav Beránek, dlouholetá Brücknerova pravá ruka. Odchod potvrdil v sobotu.

Jeho nástupce oznámí svaz nejpozději do přípravného utkání se Srbskem, které se hraje ve středu 16. srpna.

Liberecký Vítězslav Lavička ani teplický Vlastislav Mareček, o nichž se v souvislosti s reprezentací také mluvilo, údajně z různých důvodů nemohou nabídku přijmout.

Kdo tedy bude prvním asistentem?

Jisté je, že už jím nebude Beránek. "Po osmi letech v reprezentačních službách je čas na změnu," řekl.

"Prožil jsem u národního týmu skvělé chvíle, především pak evropský šampionát v Portugalsku. Chtěl jsem ještě zažít atmosféru mistrovství světa, ale věděl jsem, že pak už skončím."

Kam ho povedou další kroky, zatím netuší. "Všechny posty trenérů jsou před novou sezonou obsazené, takže to vypadá, že někam nastoupím nejdříve v zimě."

Před mistrovství světa ho chtěl rakouský Pasching, ale Beránek odmítl. "Mistrovství světa a příprava v klubu by nešly skloubit," vysvětlil.

Devětačtyřicetiletý někdejší trenér Slavie a Blšan u reprezentačních výběrů zažil úspěšné období. Jako asistent se podílel na stříbrných medailích týmu do 21 let v roce 2000, o dva roky později tým přivedl už v roli hlavního kouče k titulu evropských šampionů.

Od stejného roku se stal Brücknerovým asistentem u národního týmu a byl u toho, když mužstvo vybojovalo třetí místo na mistrovství Evropy před dvěma lety. Podílel se také na postupu na světový šampionát, kde však účast skončila neúspěchem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze