Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Druhý nejlepší výkon za Jarolíma, řekli čtenáři. Barák těsně za Kadlecem

Český záložník Antonín Barák (vlevo) bojuje o míč s Markem Domeniconiem ze San Marina. | foto: ČTK

27 2017
Byl to gólově nejvydařenější zápas českých fotbalistů pod trenérem Karlem Jarolímem, ale na krásu to u fanoušků nevyhrál. Na pohled hra reprezentace v kvalifikačním utkání v San Marinu (6:0) těsně zaostala za loňskou Jarolímovou premiérou proti Arménii (3:0).

Ne, ani jeden rekordní zápis nebyl překonán. Čeští fotbalisté si za výkon v San Marinu, kde v neděli zvítězili 6:0, vysloužili známku 2,20. Loni v srpnu za výhru 3:0 v přípravě nad Arménií to bylo 2,18.

A Antonín Barák, podle názoru publika nejlepší z českých reprezentantů, nepřekonal tehdejší výkon Václava Kadlece, který proti Arménii dal gól a jeden připravil.

Jak jste známkovali za výkon v San Marinu

Barák, v San Marinu autor dvou gólů a jedné asistence, obdržel průměrnou známku 1,55. Kadlecovo představení ohodnotili čtenáři o jednu setinu lepší známkou.

Čtenáři známkují jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka. Baráka známkovalo 2469 čtenářů, z nichž mu 1748 dalo na vysvědčení jedničku. Kadlecovi tenkrát z 2060 hodnotitelů dalo jedničku 1522 lidí.

Jak čtenáři hodnotili tým pod trenérem Jarolímem

Česko - Arménie (3:0) průměrná známka 2,18 - příprava

Česko - Severní Irsko (0:0) 2,94 - kvalifikace

Německo - Česko (3:0) 3,70 - kvalifikace

Česko - Ázerbájdžán (0:0) 3,34 - kvalifikace

Česko - Norsko (2:1) 2,27 - kvalifikace

Česko - Dánsko (1:1) 2,59 - příprava

Česko - Litva (3:0) 2,54 - příprava

San Marino - Česko (0:6) 2,20 - kvalifikace

Na obou ofenzivních záložnících je vidět, jak se česká reprezentace během sedmi měsíců změnila. Čtyřiadvacetiletý Kadlec, mimochodem nejmladší střelec české reprezentace v historii, se v posledních týdnech souží ve Spartě, která ztratila reálnou šanci na titul. Barák je jedním ze symbolů obrozené Slavie, která naopak na první příčku útočí.

V neděli se oba nejslavnější kluby střetnou v 287. derby, do kterého jde jako favorit právě Slavia. „Už se na ten zápas moc těším. Snad si formu udržím a doufám, že zvítězíme,“ řekl Barák bezprostředně po výhře v San Marinu.

Dvaadvacetiletý slávista má v národním mužstvu obdivuhodnou bilanci. Debutoval loni v listopadu proti Dánsku a po osmi minutách skóroval. Průměr jeho známky od čtenářů byl 1,93, nikdo další se pod dvojku nedostal.

Při svém druhém startu minulý týden proti Litvě se sice neprosadil, ale v neděli v San Marinu byl jedním ze strůjců nejvyššího venkovního vítězství národního mužstva v samostatné české historii.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze