Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Máme Rumunům co vracet, říká liberecký trenér Slovák

Samuel Slovák | foto: Ota Bartovský, MAFRA

31 2014
Když liberecký trenér Samuel Slovák sledoval předchozí zápasy rumunského vicemistra Astry Giurgiu, na jehož hřišti fotbalisté Slovanu vstupují do 3. předkola Evropské ligy, všiml si jedné věci: „Jsou nesmírně sebevědomí, ale ta jejich určitá benevolence by mohla být i naší výhodou,“ míní Samuel Slovák.

Jaký dojem na vás Astra udělala?
Je to dobré mužstvo, technické. Zkrátka soupeř, který má asi jiné kvality než Košice, s nimiž jsme hráli minule. Má větší individuality. Je to mužstvo, které je silné s míčem a hraje ofenzivní fotbal. Má v sestavě i několik legionářů.

Na co si dáte největší pozor?
Právě na tu jejich kombinační hru, kterou se vyznačovali v předchozích utkáních. A taky na sebevědomí soupeře. V zápasech, které jsme viděli, z nich přímo sršelo. Na druhé straně to může být svým způsobem naše výhoda. Z té jejich určité benevolence můžou pramenit chyby.

Jak je na tom váš tým zdravotně?
Dobře, všichni jsou k dispozici. Kromě Jarolíma, který je po operaci kolene. Je to škoda, pokládám ho za velmi důležitou součást mužstva, přenáší svou inteligenci i na hřiště. Máme ale v záloze velký počet hráčů, kteří ho mohou nahradit.

V čem se potřebujete zlepšit oproti pohárovým zápasům s Košicemi?
Vzhledem ke dvěma vítězným výsledkům toho až zas tolik není. Tohle bude úplně jiný zápas. Čeká nás kvalitnější soupeř, možná ne tak bojovný jako Košice.

Jsou Rumuni favority?
To jsou spekulace. Když zápas dobře začneme a budeme hrát to, co chceme, může se role favorita lehce otočit. Jdeme do souboje s Astrou s nějakou historií. Rumuni respektují Liberec vzhledem k jeho loňskému tažení Evropskou ligou.

Balkánský styl fotbalu bývá hodně útočný. Může to být vaše výhoda?
Mohla by být, ale nejsem věštec. Jakou strategii zápasu zvolí Astra, to se uvidí až na hřišti.

Liberec v minulosti s rumunskými soupeři dvakrát vypadl. Je to v klubu stále cítit?
Ano, občas se o tom někdo zmíní. Máme jim co vracet. Věřím, že se to podaří a ve dvojzápase s Astrou uspějeme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze