Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šampionát zažije také sparťan Lustrinelli

12 2006
Praha - Česká liga bude mít na mistrovství světa nejméně dva zástupce. Po sparťanském brankáři Jaromírovi Blažkovi, s jehož nominací se v českém výběru najisto počítá, zažije šampionát v Německu tako jeho klubový spoluhráč Mauro Lustrinelli. Třicetiletý útočník se podle informací Sparty do švýcarské nominace vešel.

Lustrinelli se o nominaci dozvěděl počátkem týdne, kdy mu volali ze švýcarského svazu. "Ptali se mě, jaké chci mít číslo během šampionátu na dresu. Dali mi pět cifer na výběr, vybral jsem si osmnáctku," uvedl fotbalista na webových stránkách Sparty.

Na turnaj se moc těší. "Jsem moc hrdý, že mohu být součástí švýcarského národního mužstva na tak významné sportovní akci. Mistrovství světa, to je sen každého fotbalisty," řekl Lustrinelli, kterému se v zimě vyplatilo odejít z Thunu do Sparty, přestože ho od toho mnozí kvůli reprezentaci zrazovali.
 
Lustrinelli odletí příští sobotu do Bernu a už o den později se tam bude hlásit na reprezentačním srazu. V pondělí ho po zdravotních testech čeká účast na slavnostním večeru nazvaném Noc švýcarského fotbalu.

Soustředění švýcarského mužstva se uskuteční poblíž Curychu a ještě před turnajem odehraje tým zápasy s Pobřežím slonoviny, Itálií a Čínou.

Vedle Blažka má šanci na šampionát také liberecký kapitán Tomáš Zápotočný.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze