Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šampionát bez Nedvěda? Sotva

27 2006
Praha - Pavel Nedvěd uzavře kariéru ihned po konci italské ligy a nebude už hrát ani na mistrovství světa. Tuto zprávu oznámila s odkazem na italská média i renomovaná stanice CNN. Vše přesto vypadá jako opožděný aprílový žertík. CNN ostatně zařadila novinku do rubriky "Pravda & povídačky".

"V úterý jsem se s Pavlem bavil, ale o tomhle jsme nemluvili. Proto to nemohu potvrdit ani vyvrátit," prohlásil záložníkův agent Zdeněk Nehoda.

Zprávy o Nedvědově brzkém konci se údajně opírají o tvrzení jeho blízkých přátel. Luciano Moggi, šéf fotbalistova klubu Juventusu, si už údajně dokonce vyhlédl za Nedvěda náhradu, španělského reprezentanta Joaquina z Betisu Sevilla.

Nedvěd včera nebyl k zastižení, aby se ke spekulacím vyjádřil. V rozhovoru pro server UEFA ze 17. března však k plánům na sezonu uvedl: "Chci slavit s Juventusem titul a také chci mít dost energie na světový šampionát."

Těžko si představit, co by třiatřicetiletého Nedvěda mohlo měsíc poté vést k razantní změně rozhodnutí. Právě kvůli mistrovství světa se po víc než roční pauze vrátil loni v listopadu do reprezentace a pomohl postoupit z baráže přes Norsko.

Pro národní tým je Nedvěd klíčový na hřišti i mimo ně: většina ostatních hráčů ho bere jako vůdce.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze