Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Allardyce skandál neustál. Na lavičce Anglie vydržel 67 dní

Sam Allardyce | foto: AP

27 2016
Trenér Sam Allardyce skončil po pouhých 67 dnech ve funkci na lavičce anglické fotbalové reprezentace. Odchod jednašedesátiletého kouče oznámila v oficiálním prohlášení anglická Fotbalové asociace s konstatováním, že Allardyce u týmu končí po vzájemné dohodě.

Předcházel tomu skandál, který rozpoutal deník Daily Telegraph zveřejněním tajné nahrávky, na níž Allardyce řekl novinářům přestrojeným za asijské investory, že umí obejít pravidla při přestupech, a dohodl si i provizi 400 tisíc liber (asi 12,4 milionu korun).

Více o skandálu

Allardyce radil, jak obejít pravidla

Allardyce se v úterý vedení FA za své jednání omluvil, práci mu to ale nezachránilo. „Vzhledem k závažnosti jeho chování se FA s Allardycem dohodla na ukončení smlouvy s okamžitou platností,“ uvedla v prohlášení FA.

„Nebylo to snadné rozhodnutí, ale prioritou FA je ochrana širších zájmů fotbalu a udržení nejvyšších standardů chování ve fotbale.“

Ukončení smlouvy vzápětí v oficiálním prohlášení potvrdil i Allardyce. „Bylo pro mne velkou ctí, když jsem byl v červnu jmenován, a jsem z tohoto závěru hluboce zklamaný,“ uvedl kouč.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze