Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S vítězstvím nad Slovenskem stoupne i cena bodu ze Slovinska, říká Čech

Když Slováky porazíme, zvedne se i cena bodu ze Slovinska, říká brankář Petr Čech | foto: Reuters

30 2009
"Jestli byl bod ze Slovinska málo nebo hodně, to se ukáže až po Slovensku," reagoval český fotbalový brankář Petr Čech na otázku, jakou cenu pro český tým má sobotní bezbranková remíza v Mariboru.

Chtěl tím připomenout, že čtyři body z kvalifikačního dvojutkání ve Slovinsku a doma se Slovenskem jsou oním solidním aktivem, o němž se před zápasy nejčastěji mluvilo.

"Ano, čtyřbodový zisk z tohoto dvojzápasu budeme považovat za pozitivní výsledek," prohlásil gólman.

V Mariboru to nebyl první zápas, v němž si čeští fotbalisté nevytvořili takřka žádnou jasnou brankovou příležitost.

"Těžko říct, v čem to vězí. Před zápasy se o tom bavíme, příprava je dobrá a pak to stejně zase nevyjde. S ofenzivou být spokojeni nemůžeme, málo šancí, málo střeleckých pokusů. Příčin nejspíš bude víc, ale to bych tady rozebírat nechtěl," uvedl dále Čech.

Česká brankářská jednička si nemyslí, že na středeční souboj se Slovenskem by měl mít vliv výsledek sobotního přípravného utkání ve Wembley. Právě Slováci tam totiž dostali od Angličanů čtyřbrankový příděl.

"Zápas jsem sice neviděl, ale jak jsem se zatím doslechl, výsledek podle všeho mohl vypadat i jinak, Slováci prý měli taky šance, ale na rozdíl od Angličanů je neproměnili," poznamenal Čech. "Ale neměli bychom zapomínat, že oni se chtěli připravit hlavně na nás a na výsledku ve Wembley jim zase tak moc nezáleželo."

Trénink fotbalové reprezentace: Petr ČechČech i jeho reprezentační spoluhráči berou ve středu na Letné jedině vítězství.

"V tom případě by i vzhledem k tomu bezbrankovému výsledku ve Slovinsku nebylo v kvalifikaci vůbec nic ztracené." pokračuje Čech. "A aniž bych chtěl něco přivolávat, tak ani při remíze se Slovenskem bychom od šancí na postup úplně odříznutí nebyli. Ale takový výsledek samozřejmě nikdo z nás nechce."

Sílu současného slovenského mužstva Čech vidí v týmovém herním pojetí.

"V poslední době přestali tolik stavět na individualitách a jsou hodně silní především jako kompaktní mužstvo. Navíc ve středu na Letné budou ve výhodě, protože nebudou muset nikam pospíchat. Mohou čekat v zabezpečené obraně a vyrážet k brejkům, na což si budeme muset dávat velký pozor."¨

Na adresu potrestaného kapitána Ujfalušiho gólman řekl, že jeho ztráta je citelná.

"Tím spíš, když v Mariboru zahrál opravdu výborně. Ale to už prostě fotbal přináší, tak se s tím budeme muset vyrovnat. A v komunikaci na hřišti by bez přítomnosti Ujfalušiho žádný problém vzniknout neměl. Ať už na jeho místě nastoupí Kováč, Suchý, nebo třeba Grygera s tím, že na pravého beka by se postavil Pospěch."

Jako zástupce kapitána by měl ve středu navléknout pásku právě Čech.

"Vidíte, to jsem si ani neuvědomil. Ale jestli tahle hierarchie existuje, tak tu kapitánskou funkci samozřejmě převezmu," uzavřel Čech.Najdete na iDNES.czmobilní verze