Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S Francií vyhrajeme o gól, věří Maier

15 2000
K n o k k e - Brankář Ladislav Maier patří služebně i svým věkem k nejstarším členům české reprezentace, má doma stříbrnou medaili z EURO 1996, prošel s národním týmem i celou vítěznou kvalifikací před tímto šampionátem, ale všechny úspěchy sledoval pouze z lavičky náhradníků. Dělal dvojku Koubovi, Poštulkovi i Srníčkovi a sám odchytal jen šest přátelských zápasů, ale jak řekl v on-line rozhovoru čtenářům iDNES, v konkurenci, která v mužstvu je, i tenhle post bere jako čest. Čtyřiatřicetiletý gólman, který se přiznal, že se spolu s Horváthem stará o veselou mysl týmu, věří, že v pátek proti Francii nastoupí i zraněný Nedvěd a národní tým Francouze porazí o gól.Odpovědi na otázky najdete ZDE.

Nálepky věčný náhradník se Maier už asi nezbaví. Nepovýšil ani v okamžicích, kdy brankářská jednička vyklízela scénu, vždycky ho někdo přeskočil. Gólmanovi Rapidu Vídeň nepomohly ani výborné výkony v rakouské lize a dokonce ani dvě první místa v Ceně Františka Pláničky pro nejlepšího českého brankáře.

Maier si přesto dokázal najít v týmu své nezastupitelné místo. Pořád má výbornou náladu, kterou šíří i mezi své kolegy. Karbaníci Koller, Látal a Horváth si bez srdečného Vídeňáka neumí představit žádnou karetní partii. Letos ho prý mají rádi dvojnásob, protože mu zatím moc nejde list, takže sponzoruje ostatním tučné výhry.

Na vizitku by si však mohl dát jiné dvě funkce: holič a bookmaker. Na tyto dvě profese má Maier v národním týmu monopol. Jen na EURO už pod jeho nůžkami prošli Řepka, Koller, Rada, vedoucí týmu Dudl a masér Krabec. Nejvíce práce jej však čeká v případě postupu, fotbalisté se totiž dohodli, že v tom případě se na ježka nechají ostříhat všichni.

Sázková kancelář Maier zase přijímá tipy od všech členů týmu, každý zaplatí dvě stě korun. "Sázíme vždy na pět zápasů, ne na skóre, ale jen na jedničky, nuly a dvojky. Vítěz musí uhodnout všechno, jinak převádím vsazené peníze do dalšího kola," vykládá brankář pravidla své soutěže.

Při všech nefotbalových úkolech však Maier rozhodně nezanedbává svoje brankářské řemeslo. Před zápasy se rozcvičuje se Srníčkem a na trénincích ukazuje, že přijel na EURO nejen dobře naladěn, ale i ve výborné sportovní formě. Pokud by gólmanskou jedničku potkala nějaká nepříjemnost, má jej kdo zastoupit.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze