Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S Barcelonou se Bernády dočkal vrcholu kariéry

25 2003
Praha - O pohárovém duelu s Barcelonou mluví českých brankář Tomáš Bernády jako o vrcholu kariéry. V brance slovenského Púchova stál ve středu v úvodním zápase prvního kola Poháru UEFA tváří v tvář takovým fotbalovým hvězdám, jakými jsou například nizozemský reprezentant Kluivert, brazilský mistr světa Ronaldinho, či argentinský reprezentant Saviola. Zápas na trnavském stadionu skončil 1:1 a Bernády se stal jeho hrdinou.

Třiatřicetiletý rodák z Ostravy mimo jiné poznamenal: "Cenu remízy si uvědomíme až později, ale jsem rád, že jsem mohl být součástí historie tak skvělého klubu, jakým Barcelona určitě je. Já osobně jí řadím mezi nejlepších pět klubů na světě."

Kapitán púchovského mužstva Bernády přiznal, že před utkáním byl hodně nervózní. Od pondělí byl tým na soustředění.

"A pořád jsme čekali na ten zápas. Připadalo mi, že se to hrozně dlouho táhne. Každou chvíli jsme chtěli vyběhnout na hřiště. Pak to ze mně spadlo," prozradil gólman, který si prý zápasem proti světovému velkoklubu splnil fotbalový sen.

"Tím nasazením, které kluci projevili, a tou aktivitou, i povzbuzováním skvělým obecenstvem jsem byl příjemně překvapen. Před zápasem jsme měli obavy, ale podařil se nám vstup a publikum nás pak hnalo dopředu. Bylo to fajn," popsal své pocity brankář.

Spoluhráče během utkání nemusel moc napomínat. Prý se k tomu uchýlil pouze párkrát. Jednak nebylo v bouřlivé atmosféře moc slyšet a jednak je prý nebylo zapotřebí dirigovat.

"Kluci věděli, co mají hrát, a bezvadně to plnili. Naši byli aktivní, získali si publikum a Barcelonu v prvním poločasu nepustili do hry. Byli jsme dobře organizovaní a soupeř si s námi nemohl dělat, co by chtěl," mínil Bernády.

Už po bezbrankovém poločasu zavládla o přestávce v kabině naděje na dobrý výsledek. Trenéři hráče povzbudili, ale i vyčetli některé chyby a zbytečné ztráty míčů. "Ale měli jsme hrát stejně jako doposud. Cílem bylo hrát aktivně dopředu a disciplinovaně, s dostatečným zabezpečením obrany."

Ale po inkasovaném gólu ve 49. minutě Púchov na delší dobu v aktivitě polevil a zdálo se, že zbytek utkání se bude snažit přijatelné jednobrankové vedení hostí udržet.

"Nechtěli jsme bezhlavě útočit, abychom za každou cenu srovnali. Ale když se taková šance nabídne, tak je to výborné. Čekal jsem, že to bude horší utkání. Jejich kombinační schopnost jsme z velké části otupili a to se promítlo i do výsledku," pokračoval gólman.

Středeční pohárová remíza dokonale smazala útlum, který poslední tři kola tým v lize provází. "Doposud pro nás existovala dlouho pouze Barcelona. Teď nám stouplo sebevědomí a půjdeme od zápasu k zápasu. Byl bych rád, kdyby se naše hra zlepšila, a kdybychom se dostali nahoru," zakončil Bernády.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze