Rychlý gól Mostu k výhře nestačil

Most - Příbram: Macek a Šindelář - Domácí Macek (vpravo) v souboji s příbramským Šindelářem. | foto: Martin AdamecMF DNES

6 2006
Most - Přestože domácí fotbalisté Mostu vstřelili gól hned ze svého prvního útoku, tři body nakonec nezískali. Příbramské hráče totiž rychlá inkasovaná branka na kolena nesrazila, hráli aktivně a ještě před přestávkou hostující Rudolf Otepka nádhernou střelou z přímého kopu stanovil konečné skóre.

Po brance ve 27. vteřině mohli po chvíli domácí vést dokonce o dvě branky, ale nebezpečí dokázala obrana hostí v čele s brankářem Pařízkem zažehnat na roh a tím zápas zachránila.

Ještě před poločasem totiž udeřilo na druhé straně. Akci Příbrami zastavil asi šest
metrů před  pokutovým územím Novotný jen za cenu faulu.

Hosté se chystali k zahrání signálu, ale nakonec se z trojice hráčů odhodlal ke střele Otepka, který dokonale překvapil chybujícího mosteckého brankáře Svobodu a srovnal tak na 1:1.

Příbram viditelně ožila a začala být hodně nebezpečná. V závěru poločasu vylekal Svobodu střelou po zemi ještě Kaplan; mosteckému brankáři míč podklouzl pod tělem, ale naštěstí pro domácí skončil mimo branku.

Po přestávce se více prosazovala Příbram, ovšem její akce končily většinou už u mosteckých zadáků. Naopak domácí nedokázali na pozorného soupeře najít účinnou protizbraň a soupeře v podstatě neohrozili.

V závěru se sice hosté dostali pod vytrvalý tlak, ovšem Most z něj nic nevytěžil a po slibném výkonu v Jablonci dnes hodně zklamal.

"Přesto, že jsme hráčům říkali, aby vše od začátku řešili jednoduše, tak to udělali úplně obráceně a nechali si dát takhle rychlý gól," prohlásil s kroucením hlavy příbramský trenér Pavel Tobiáš, podle něhož domácím asi rychlý gól paradoxně ublížil.

"Asi si mysleli, že nám nastřílí tři góly a půjde to samo. Postupně jsme se ale dostávali více do hry a nakonec zaslouženě vyrovnali. V druhé půli jsme hráli organizovaně a náš cíl bodovat dokonale vyšel," dodal Tobiáš.

Domácí kouč Zdeněk Ščasný řekl: "Po půlhodině jsme mohli klidně vysoko vést. První půli jsme totiž po většinu času zvládali dobře, jenže naše další akce k dalším brankám nevedly. A pak přišel zákonitý trest po standardní situaci."

K druhému poločasu Ščasný poznamenal: "Za takový výkon jsme si výhru ani nezasloužili."

Most 1:1 (1:1) Příbram