Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumuni slavili triumf nad Anglií

21 2000
B u k u r e š ť - Desetitisíce Rumunů vyšly ve středu v noci do ulic Bukurešti a dalších měst slavit vítězství fotbalistů na mistrovství Evropy nad Anglií, které jim zajistilo postup do čtvrtfinále šampionátu. Rumunskou metropoli zaplavily davy fanoušků a troubících aut. Lidé si svlékali trička a mávali jimi radostně nad hlavou. Mezi slavícími fanoušky se objevilo i hodně dětí, včetně nejmenších, které jejich rodiče vzali s sebou a nesli je na ramenou.

Velkolepé oslavy v Bukurešti, v Kluži, v Brašově a na dalších místech v zemi se protáhly až do časných ranních hodin. "Ukázali jsme světu, že jsme víc než jen banda cikánů a chudáků," hýřil sebevědomím Horia Dimitru, jedenačtyřicetiletý recepční z hotelu Intercontinental, který se rovněž připojil k oslavám. Fanoušci odpálili několik rachejtlí a světlic, vykláněli se z jedoucích aut a křičeli na lidi postávající na ulicích.

Někteří zastavovali nákladní auta a hledali místo na střechách kabin. Při oslavách naštěstí nebyl nikdo vážněji zraněn. "Můžeme zapomenout na všechny starosti," radoval se Sorin Puran, jedenatřicetiletý architekt. "Jo, teď to s námi bude mít vláda mnohem snazší. Budeme nějakou dobu slavit fotbalisty a nebudeme reptat," dodal jeho kamarád. Rumunsko porazilo Anglii 3:2 a ve čtvrtfinále se v sobotu utká s Itálií.

 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze