Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozloučí se v rozpáleném kotli

21 2000
P r a h a - Až rozpálený Lutych alespoň trochu ochladne, vyběhnou fotbaloví reprezentanti ke rozlučce s evropským šampionátem. Vlastně to bude konečná i pro jejich soupeře z Dánska. Dalo by se říct dohra bez motivace. Ale tohle si hráči nepřipouštějí. Alespoň to tvrdí. "Není možné, abychom dohráli Euro s nula body. Vyhrajeme," slibuje Patrik Berger. Konečně se dočká a nastoupí. Odseděl si trest z kvalifikace, ale před šampionátem ho ani ve snu nenapadlo, že zápas s Dány bude jeho první a zároveň poslední.

Hraje se o prestiž. V sázce jsou však i jiné věci. Třeba peníze. Pokud se vyhraje, rozdělí si hráči a realizační tým necelých 40 milionů korun. Při porážce jim zbude jen malé startovné. Zápas však bude i dobrou prověrkou před kvalifikací na mistrovství světa, kde se obě mužstva setkají ve skupině. "Souvislost mezi utkáními nevidím. Teď nepůjde o přípravu, nemyslím do budoucna. Ve středu chci jen vyhrát," prohlásil trenér Jozef Chovanec.

Ani v dánském táboře nehodlají kalkulovat. Není k tomu důvod už proto, že mužstvo brzy převezme nový trenér Morten Olsen. Do Lutychu se dnes přijede podívat. "Když nevyhrajeme, nemůžu předávat mužstvo s dobrým pocitem," prohlásil kouč Bo Jo- hansson. "Ale bude to těžké. Češi mají rychlé hráče i vysoké hlavičkáře." V sestavě prý přichystá změny, aby si zahráli i jiní. Jména neoznámil. "Váš trenér to také nedělá, že?" pousmál se.

Nápady o hráčskách přesunech se Chovancovi hlavou nehoní. Alespoň to tvrdí. Zbývá tedy jediná otázka: místo koho nastoupí Berger? Na lavičce asi zůstane Bejbl nebo Rosický. Problémy s kotníkem má sice Nedvěd, ale slibuje, že je překoná. "Asi mi doktoři dají injekci jako před Francií. Chci se rozloučit vítězstvím," tvrdí.

Dánové dostali v zápasech s Francouzi i Nizozemci po třech gólech, přesto trenér Chovanec nevidí mezi mužstvy žádný rozdíl. "Ten je jediný, že oba týmy neproměňovaly gólové šance a to je vyřadilo z turnaje," prohlásil trenér. V betonovém kotli stadionu Sclessin, kde bude od podzimu hrát Petr Vlček za místní Standard a možná i Pavel Horváth, bude hráčům nepříjemně. Belgii ovládla vedra, jaká tu léta nepamatují. Fotbal bude vysilující. "V posledním zápase sezony ze sebe ještě něco vymáčkneme," slibuje Radek Bejbl.

Zápas začíná v Lutychu ve 20.45, řídí Gamal El Ghandour z Egypta, utkání budeme sledovat v on-line přenosu.

Pravděpodobné sestavy, Česko: Srníček - Rada - Řepka, Gabriel - Poborský, Bejbl (Rosický), Nedvěd, Němec, Berger Šmicer, Koller.
Dánsko: Schmeichel - Colding, Henriksen, Schjönberg, Heintze Goldbaek, A. Nielsen, B. S. Nielsen, Jörgensen - Tomasson, Sand (Beck).

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze