Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrát s Nizozemskem v Plzni? To je jen sen, říká Paclík

Plzeňský majitel Tomáš Paclík | foto: Ladislav Němec, MAFRA

28 2014
To, že česká reprezentace pod vedením trenéra Pavla Vrby zavítá v kvalifikaci o fotbalové Euro 2016 i do plzeňské Doosan Areny, je prakticky jisté. Příští týdny pouze určí, který ze zápasů šestičlenné skupiny, v níž se Česko střetne s Nizozemskem, Tureckem, Lotyšskem, Islandem a Kazachstánem, fotbalová asociace "přiklepne" právě Plzni.

"Asociace už dříve rozhodla, že se evropská kvalifikace bude hrát jen v Praze a Plzni," připomněl Tomáš Paclík, majitel fotbalové Viktorie, který je zároveň svazovým místopředsedou. Na setkání s novináři hovořil také o dostavbě dvou chybějících věží v rozích plzeňské Doosan Areny. Ty Viktoria přislíbila zafinancovat z odměn za postup do základní skupiny Ligy mistrů. Jejich stavba přijde podle aktuálních odhadů na 60 až 80 milionů korun. Ale zároveň je potřeba ještě dostavět tribunu za jednou z branek. Investici za zhruba 13 milionů korun by mělo financovat město.

Už brzy se ale fanoušci v Plzni mohou těšit na zápasy fotbalové reprezentace.

Tomáš Paclík, majitel fotbalové klubu Viktoria Plzeň.

Tomáš Paclík, majitel fotbalové klubu Viktoria Plzeň.

Dá se už teď s určitostí říci, že se některý ze zápasů o Euro 2016 bude hrát v Plzni?
To ano. Fotbalová asociace rozhodla, že se kvalifikace bude hrát jen v Praze a Plzni, takže je vysoká pravděpodobnost, že se některá utkání odehrají v plzeňské Doosan Areně.

Když půjdeme do detailů, umíte si představit, že by se v Plzni hrál i nejatraktivnější zápas kvalifikace proti Nizozemsku? Nebo je to jen bláhový sen?
Můžu vám stoprocentně říci, že moje sny v tomto rozhodování nebudou hrát žádnou roli. (úsměv)

Pojďme ke stadionu. Jak to momentálně vypadá s dostavbou areálu ve Štruncových sadech?
Jako klub jsme se zavázali, že dostavíme v Doosan Areně v rozích dvě věže. Máme s městem uzavřenou smlouvu na dlouhodobý pronájem pozemků, na kterých by měly stát. Po určité době pak věže převezme bezplatně město.

Kdy se tedy začne stavět?
Máme k dispozici projekty, na které bylo vydáno územní rozhodnutí. Podle nich by se mohlo začít stavět okamžitě. Pro nás je ale podstatná i funkčnost a z tohoto pohledu zmíněné projekty úplně nevyhovují našim potřebám. Takže preferujeme variantu, že by se předělaly. To by ale mohlo znamenat i nové územní rozhodnutí a tím pádem určité zdržení realizace dostavby. Ještě tedy nejsme rozhodnuti, jako cestou se vydáme.

Stadion FC Viktoria ve Štruncových sadech.

Stadion FC Viktoria ve Štruncových sadech.

Pokud půjdeme do stávajících návrhů, co konkrétně se vám na těch projektech nelíbí?
Nechci říkat všechny detaily, ale především jde o vnitřní uspořádání. Například tam mají být ubytovací kapacity pro naše mládežníky, protože jednou z priorit klubu do budoucna je fungující fotbalová akademie. A my bychom z tohoto pohledu chtěli, aby bylo sociální zařízení přímo na pokojích. Tak, jak je to v dalších vyspělých evropských klubech. Tak to ve stávajícím projektu není. Ale to je jen jeden z detailů. Já určitě nevylučuji variantu, že dostavba pojede podle původních plánů.

"Dostavbu věží vidím zhruba v horizontu dvou let. Ale ještě nás čeká řada jednání."

Tomáš Paclík, šéf Viktorie Plzeň

A co tedy dostavba zbytku tribuny za jednou z branek stadionu?
To je další faktor. Nemělo by cenu stavět dvě věže v rozích, a zároveň nemít dostavěný ten kousek tribuny. Chceme, aby tyto práce probíhaly souběžně. A zdá se, že i představitelé města na to slyší.

Stanovili jste si nějaký časový horizont, dokdy by mělo padnout konečné rozhodnutí?
To v tuhle chvíli nedokážu říci. Každopádně chceme zvolit tu nejlepší variantu.

Dá se přesto odhadnout, zda bude Doosan Arena dostavěna za dva roky, nebo spíše za pět let?
(úsměv) No, pět let už je asi moc dlouhá doba... Spíš bych to viděl na horizont dvou let, i pokud by se muselo dělat nové územní rozhodnutí. Práce se navíc musí načasovat na období, kdy se tady nehraje. A my doufáme, že brzy v létě začneme kvalifikaci o evropské poháry, tedy na stavební práce poměrně brzy. Bude to náročné na organizaci, ale zatím jsme to vždycky zvládli.Najdete na iDNES.czmobilní verze