Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teď o zápas ve Wembley fakt nestojím, říká fotbalový útočník Vydra

Matěj Vydra v dresu Watfordu | foto: Profimedia.cz

19 2013
Od posledního vítězství národního mužstva začátkem února v Turecku přidal v anglické druhé lize jen jeden gól, přesto však fotbalista Matěj Vydra dorazil na reprezentační sraz v dobré náladě. "Protihráči si mě v Anglii už hledí víc než dost, tak to mám pořád těžší. Ale náladu mi to nekazí," říká útočník Watfordu, jemuž bude 1. května jedenadvacet.

Pětinásobný reprezentant Vydra je po osmatřiceti kolech druholigové anglické soutěže s dvaceti zásahy jejím čtvrtým nejlepším střelcem, první je s 29 góly Murray z Crystal Palace, Austin z Burnley a Rhodes z Blackburnu dali 22 branek.

Poslední gól dal Vydra 23. února do sítě Derby County, v dalších čtyřech zápasech vyšel naprázdno.

"Jak mi góly začaly přibývat, soupeři už mě hodně hlídají. Když dostanu míč, většinou se po faulu octnu na zemi. Nebo jsou u mě dva protihráči, a tak jde přihrávka na někoho volnějšího. Ale to mi nevadí, hlavní je, že za Watford góly dávají jiní," poznamenává Vydra.

Watford je v tabulce třetí, dva body za druhým Hullem a devět bodů ztrácí na vedoucí Cardiff. Poslední dvě utkání však Vydrův tým prohrál.

"Do konce ligy zbývá osm kol, mimo jiné hrajeme v Hullu a doma s Cardiffem. Ale venku se nám hraje líp než doma, tak si na tom zápase v Hullu dáme záležet. Rádi bychom do Premier League postoupili přímo, což se týká prvních dvou," dodává Vydra.

Když postoupíte z druhého místa přímo, končíte 4. května. Jinak budete v akci téměř až do konce května.
To víte, že bych to měl rád za sebou už začátkem května. Protože třetí až šestý tým jdou do baráže a ta končí až 27. května finálovým zápasem ve Wembley.

Ale zase byste si zahrál na jednom z nejslavnějších stadionů světa.
Pro tentokrát bych si to Wembley radši odpustil, přestože hrát na tomhle stadionu musí být zážitek. A nikde není řečeno, že bychom se do toho barážového finále dostali. Dávám přednost delší dovolené, navíc bych koncem května stejně musel potrénovat, protože nároďák hraje 7. června domácí kvalifikaci s Itálií.

Rosický o Vydrovi

"Pro něj by bylo nejlepší, aby zůstal ve Watfordu. Ať už postoupí, nebo ne. Anglická liga by mu měla vyhovovat víc než soutěž v Itálii. V Premier League se hraje přímočaře, což vyhovuje jeho typu. Jeden rok byl v Udine, pak v Bruggách, do toho se zranil. V Anglii si zvykl.

Je jasné, že mezi první a druhou ligou je rozdíl, ale ne zase tak velký. Kluby ze středu tabulky Premier League hledají hráče i v nižší soutěži. Klidně koupí kluka z druhé ligy. Už ho mají otestovaného, že tempo a agresivitu zvládne. I proto nemusí mít strach, že si ho nikdo nevšimne, když bude takhle pokračovat."

Je prvořadým cílem Watfordu postup?
V létě před ligou o tom v klubu nikdo nemluvil. Ale samozřejmě, že když jsme na tom teď tak dobře, byla by škoda nepostoupit.

Ve Watfordu jste do letošního června na hostování z italského Udine. Co s vámi bude v létě, vrátíte se do Itálie?
Tohle teď vůbec neřeším, ale když už se ptáte, tak nejradši bych zůstal ve Watfordu. Už jsem si na anglický fotbal zvykl, moc se mi tady líbí a v klubu jsem si vybudoval solidní pozici. A kdybychom postoupili do Premier League, asi by nebylo co řešit. Kdo by si v jedenadvaceti nechtěl tuhle soutěž zkusit.

A pokud Watford nepostoupí?
Potom bychom si s mým manažerem Ondrou Chovancem nejspíš sedli s panem Pozzem, italským podnikatelem, který vlastní jak Watford, tak Udine a španělskou Granadu. A vidělo by se. Ale já se teď opravdu soustředím jen na Watford. A samozřejmě i na reprezentaci.

Na srazu jste se objevil s pochroumanou levou nohou, co se vám přihodilo?
V sobotním zápase na Barnsley jsem vletěl do souboje a v něm mi nešťastně šlápli na achilovku soupeř i spoluhráč. Takže v pondělí mě trenér Bílek z tréninku omluvil. Ale jinak věřím, že budu v pořádku.

Dodatečně byl do národního mužstva povolán útočník Kozák, takže s vámi, Lafatou, Pekhartem a Teclem je v týmu útočníků pět. Jak to vnímáte?
Pro mě je dobré, že můžu hrát na více místech, tedy i ze zálohy. Tak zůstávám v klidu, ale samozřejmě záleží na tom, jak se rozhodne trenér.

Co říkáte tomu, že se kvalifikační zápas s Dánskem hraje v Olomouci, přestože se původně uvažovalo o pražském Edenu?
Po dvou výhrách v přípravě se Slovenskem a v Turecku je v nároďáku dobrá nálada, přitom Slováky jsme porazili 3:0 právě v Olomouci. Tak nám snad ten olomoucký stadion přinese štěstí i v kvalifikaci.

V čem bude utkání s Dánskem jiné než to zářijové v Kodani, ve kterém Česko uhrálo bezbrankovou remízu?
Ve dvou dost podstatných věcech: hrajeme doma a na hřišti tentokrát bude Tomáš Rosický.Najdete na iDNES.czmobilní verze