Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Horváth: Doufat můžeme, ne? Tak doufáme, že neprohrajeme

Pavel Horváth | foto: Ladislav Němec, MAFRA

23 2013
Z tiskového sálu odcházel nadvakrát. Nejdřív se rozloučil, ale pak ještě přinesl svému trenérovi vodu, aby mu nevyschlo v ústech. Bude mít plzeňský kapitán Pavel Horváth rozvernou náladu i dnes po zápase?

"Pokud bychom zaslouženě dostali šest gólů jako naši předchůdci před čtyřiceti lety, přijal bych to, ale nadšený bych nebyl," prohlásil.

Bayern je absolutní favorit, čeká se jeho výrazný triumf. Jak se vlastně před bitvou cítíte?
Čeká nás velký večer a obrovská zkušenost. Takový zápas můžete prožít třeba jen jednou za život. Jasně, ze současné formy Bayernu máme obavu, ale zároveň nemáme co ztratit. Už dopředu se počítá s tím, že prohrajeme. Takže upřímně? Pokusíme se Bayernu cestu za výhrou znepříjemnit.

Pavel Horváth na tréninku v Mnichově před zápasem s Bayernem.
Pavel Horváth na tréninku v Mnichově před zápasem s Bayernem.

Takže se rozjetého soka nebojíte?
Fotbal je krásný v tom, že před zápasem můžete doufat v cokoli. My doufáme, že předvedeme výkon na hranici možností a neprohrajeme.

Před dvěma lety jste v nejlepší fazoně potkali Barcelonu, ale není teď Bayern ještě silnější?
Díky buldočí německé povaze je určitě ještě důraznější. Je agresivnější po ztrátě míče. Čekám, že si dost zaběháme. Bude to frmol.

Navíc bude vyprodáno, přijde přes 60 tisíc lidí. Jak to budete vnímat?
Mám takový pocit, že při zápase to bude tak rychlé, že se po lidech koukat nestihneme. Pak mi bude jedno, jestli na tribunách sedí třicet nebo sedmdesát tisíc lidí.

Mimochodem, mnichovský trenér Guardiola za vámi poslal spoustu komplimentů. Skoro to vypadá, jako by vás lanařil.
Jo jo, kamarádi už mi to z legrace stačili říct. A že si mě všiml při zápasech s Barcelonou? To chápu, protože jsme hráli v bílých dresech, takže jsem byl k nepřehlédnutí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze