Nakonec jsem se do té šance zamotal, litoval Hora z Bohemians

Radek Šírl z Boheminas (vlevo) v souboji s Ondřejem Petrákem ze Slavie. | foto: ČTK

26 2013
Hodně zklamaný byl po jednobrankové porážce na Slavii útočník Jakub Hora, který z plzeňského klubu hostuje v Bohemians 1905. "Hrozné zklamání z prohry i z té mojí zahozené šance," soukal ze sebe dvaadvacetiletý fotbalista. Klokani v lize naposled zvítězili 14. září, když v 8. kole porazili na Bazalech 3:1 ostravský Baník.

Od té doby tým z vršovického Ďolíčku doma prohrál 0:2 s Olomoucí, 1:5 v Teplicích a opět doma remizoval 0:0 s Jihlavou. A nyní 0:1 na Slavii.

"Zase jsem měl velkou šanci, když jsem šel sám na slávistického brankáře. Měl jsem šanci i s Jihlavou a zase nic," pokračoval Hora zklamaně.

Co se vlastně přihodilo při vaší šanci v prvním poločase, kdy jste si naběhl na ideální Jindřiškův pas?
Nejdřív jsem chtěl z toho běhu vystřelit, jenže jsem moc spekuloval a nakonec jsem se do toho zamotal. Bekovi jsem sice udělal dvě zasekávačky, ale bohužel, střelu mi pak Rakovan vystihl.

Po delší době jste nastoupil jako typický útočník, když v minulých utkáních jste plnil roli podhrotového hráče. Jak jste se s touto staronovou rolí vypořádal?
Úplně v pohodě, vždyť jsem původně útočník. Trenér se mě ptal, jak to vidím, tak jsem řekl, že mi to nedělá problémy. Musel jsem se posunout na hrot, protože minule proti Jihlavě zahrál v záloze výborně Petr Nerad a navíc se do středu vrátil po trestu za karty Kuba Rada.

Jak těsnou porážku hodnotíte?
Hodně se bojovalo hlavně ve středu pole a myslím, že v první půli jsme toho slávistům moc nedovolili. Kdybych dal ten gól, slávisti by to museli otevřít a určitě by to dopadlo jinak.

Poznamenal váš tým hodně Juharův gól, který jste dostali jak se říká do šatny?
Jistě, takový gól položí kdekoho. I když si říkáte, že to musíte hodit za hlavu, tak to v té hlavě prostě máte.

A co byste řekl k výsledku?
Myslím, že zápasu by mnohem víc slušela remíza. Ale Slavia dala gól, kdežto my ne. Takže to dopadlo takhle.