Český fotbalista Pavel Kadeřábek slaví gól proti Dánsku.

Český fotbalista Pavel Kadeřábek slaví gól proti Dánsku. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Kadeřábek: Doufám, že se tady ještě někdo prodá. Nejlépe do Hoffenheimu

• 19
Ve středu ráno vyšla zpráva o jeho přestupu do bundesligového Hoffenheimu, večer dal krásný gól, díky němuž česká fotbalová reprezentace do 21 let držela naději na dobrý výsledek ve vstupním utkání malého Eura proti Dánsku. „V tu chvíli mě napadlo, že by to mohl být den snů. Kdyby to skončilo 1:0, byl bych slavný,“ usmál se smutně obránce Pavel Kadeřábek po porážce 1:2.

Proč jste náskok neudrželi?
Suprově jsme na Dány vletěli, oni vůbec nevěděli, co mají hrát. Eliminovali jsme ta jejich nebezpečná křídla. Neškrtli si. O poločase jsme si řekli, že se nesmíme zatáhnout. Přijdeme na hřiště a na dvacet minut se zatáhneme. Nevím, co k tomu říct. Bylo to jen čekání na gól. Nakonec jsme dostali dva a na nic jsme se nezmohli.

Přitom jste v první půli byli plní elánu.
Dánové byli asi překvapení, jak jsme na ně nastoupili. Nemyslím si, že by se po pauze zlepšili, to my jsme se rapidně zhoršili.

Váš gól byl po krásném sólu, které jste zakončil levačkou. Nebyl jste sám překvapený, jak vám ta akce vyšla?
Udělal jsem to fakt pěkně, musím se pochválit. Bohužel je ten gól trochu hořký. Na tréninku teď střílím jen levou nohou, protože občas cítím pravé koleno, které jsem měl zraněné. Když mi tam Martin Frýdek otevřel prostor, zavřel jsem oči a vystřelil.

Byla zlomovým momentem utkání dvojitá šance těsně před poločasem, kdy jste byli blízko vedení 2:0?
Se stavem 2:0 by se nám šlo do druhého poločasu výrazně veseleji, ale možná bychom se zatáhli taky, i když nevím, jestli by to bylo možné ještě víc. To jsou jenom kdyby. Druhý gól jsme nedali a zalezli jsme.

Cítíte se po porážce s Dány být pod tlakem?
Určitě jsme pod tlakem. Musíme porazit Srby, pak podle mě i Němce, což je hodně těžký úkol. Ale hrát se dá s každým, což jsme viděli proti Dánům v prvním poločase.

Ve středu ráno vyšla zpráva, že jste se stal hráčem německého Hoffenheimu. Ulevilo se vám hodně?
Úleva je to obrovská. Avizoval jsem už dřív, že bych byl rád, aby se to vyřešilo už před Eurem. Musím poděkovat panu Křetínskému i celé Spartě, že mě uvolnili.

Kdy jste vlastně zvládl podepsat smlouvu?
Smlouvu jsem podepsal v úterý na hotelu, byl jsem domluvený s trenérem Dovalilem už před šampionátem. Říkal mi, že když budu potřebovat, můžu si klidně na dvě hodiny odjet. Ale zabralo mi to dvacet minut osobního volna. Mám teď čistou hlavu. Moc jsem chtěl přestoupit do zahraničí. I kapitán Dánů Vestergaard mi popřál hodně štěstí, takže se o mém přestupu ví, což mě potěšilo. Uvidíme, jak se s tím v Německu poperu.

Myslíte, že vás někdo ze spoluhráčů může po Euru následovat?
Doufám, že ostatní kluci ještě předvedou výkony, aby se tady prodali. Nejlépe do Hoffenheimu.

Fotbalové EURO 2024 se hraje od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků je rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.