Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trpišovský: Máme jen luky a šípy, zato Marseille má atomové zbraně

Liberecký kouč Jindřich Trpišovský | foto: Ota Bartovský, MAFRA

9 2015
Dvě fanzóny pro fanoušky v centru města a vyprodaný stadion U Nisy. Fotbalový Liberec se chystá na velké finále se slavným týmem Olympique Marseille o postup do jarních bojů Evropské ligy. Aby šli Liberečtí dál, musí vyhrát, zatímco Francouzům stačí i remíza. „Povedeme partyzánskou válku. Budeme dobře zakopaní a pokusíme se v pravou dobu udeřit,“ říká liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Takže nevrhnete vše do útoku?
Je jasné, že musíme hrát ofenzivně, ale uvědomujeme si, s jak velkým týmem se utkáváme. Z naší strany to nemůže být nějaká přestřelka, budeme se snažit vyhrát třeba o jeden gól. Takže ano, útočit musíme, ale s rozumem.

Čím můžete Marseille přehrát?
Naší předností musí být přesnost, protože proti nám stojí velká přesila. Soupeř má k dispozici atomové zbraně, kdežto my jen luky a šípy. Už v Marseille jsme ale ukázali, že z nich umíme střílet přesně.

Fotogalerie

Marseille - Liberec 0:1

V Marseille jste vyhráli 1:0, ale celý zápas jste byli pod velkým tlakem. Bude to U Nisy jiné?
Uvědomujeme si, jaké štěstí jsme ve Francii měli, ale jsem stoprocentně přesvědčený, že ve čtvrtek bude mít utkání jiný průběh. Víme, že Marseille v minulosti prohrála na Spartě a v Mladé Boleslavi, a doufám, že to bude pokračovat. Musíme se opřít o to, že jsme dokázali vyhrát v Groningenu a vzdorovat v Braze.

Je pro vás výhoda, že už jste v české lize dohráli a můžete se plně zaměřit na Marseille?
Výhoda to je - a velká. Tohle je naše devětadvacáté soutěžní utkání na podzim a když připočtu přípravné zápasy a reprezentaci, tak někteří kluci budou mít v nohách čtyřicet utkání za čtyři měsíce. Jsem rád, že poprvé nemusíme spekulovat, jakou postavíme sestavu a jestli někomu neublížíme. Můžeme do toho dát absolutně všechno, co v nás je.

Jaký je zdravotní stav týmu?
To je v poslední době můj nejoblíbenější dotaz. Musím říct, že je to výrazně lepší než v posledním měsíci. Jak jsme předpokládali, od pondělka se začali všichni uzdravovat. Určitě budeme mít k dispozici některé hráče, kteří v posledních zápasech nemohli hrát, a za to jsme rádi.

Pídil jste se po tom, jestli bude vyprodaný stadion?
Když jsem v létě přišel, moje největší přání bylo zažít vyprodaný stadion, což se tady dlouho nepovedlo. Jsem rád, že jsme pro to všichni na podzim udělali maximum. A kdyby snad nějaké vstupenky zbyly, osobně je vykoupím. Nerad bych, aby nám to uteklo třeba o pět lístků... Doufám, že si to všichni užijeme.Najdete na iDNES.czmobilní verze