Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nehlídám se. Není proč. Vím, že je všechno v pořádku, řekl Rosický

Pavel Kadeřábek a Tomáš Rosický (vpravo) v přípravném utkání s Maltou. | foto: ČTK

27 2016
Kufstein (Od našeho zpravodaje) - Kapitán je zpátky. Tomáš Rosický po dlouhých 350 dnech nastoupil za fotbalovou reprezentaci v tréninkovém zápase proti Maltě. Tu Češi v rakouském Kufsteinu rozstříleli 6:0. Rosický u toho na hřišti byl 65 minut a připsal si 101. start za národní tým. „Tenhle zápas stoprocentně splnil účel. Ideálně to pasovalo do naší přípravy,“ říkal pak 35letý záložník.

Co ten zápas znamenal pro vás osobně?
Samozřejmě jsem byl moc rád, že jsem si mohl zase zahrát po dlouhé době. Jak pro mě, tak pro celý tým, to splnilo, co mělo.

Od začátku to vypadalo, že Malťané budou hrát hodně ostře. Neměl jste obavy?
To je samozřejmě dobře, občas je to v těch přátelácích takové, že by se nikdo nekopl. Je dobře, že do toho šli. To k tomu patří, bez debat.

Jak se vám vlastně hrálo?
Myslím, že tam bylo pár dobrých věcí, pár kolmic si mi povedlo. Ještě mi chybí v některých situacích timing, ale do toho se dostanu. Pro mě je důležité, že tu přihrávku pořád vidím.

Fotogalerie

Proti Maltě jste byli hodně efektivní. Jak jste s tím spokojení?
Já bych to nijak nepřeceňoval. Opakuju, že to splnilo účel, ale víc nemá cenu se o tom bavit.

Všichni útočníci dali gól, to jim přece zvedne sebevědomí, ne?
To říkáte správně, trefili se všichni, což je vždycky dobře. Útočníci jsou od toho, aby dávali góly, z toho jsou živí. Bezvadné.

Jak jste se cítil fyzicky?
Docela dobře. Spíš jsem měl problémy na začátku, než jsem se trochu roztáhl. Když jsem se rozhýbal, tak to bylo v pohodě. Ale opakuju: tohle není soupeř, který to vyloženě prověří. To teď spíš přijde s Ruskem a Koreou. Zatím ale všechno vypadá dobře.

Dlouho jste nehrál. Hlídal jste se nějak víc?
V plném tréninku jsem už hodně dlouho. Vím, že je všechno v pořádku, nehlídám se. Není proč.

I když jste říkal, že tenhle soupeř vás neprověřil, čekali jste, že budete tak dominantní? Maltu jste v podstatě nepustili za polovinu.
Myslím, že se to dalo čekat, že budeme hrát do plných. Pak musíte trochu víc riskovat, z toho pramení chyby, ale to je v pořádku. Musíte to zkoušet, když je obrana zavřená. Myslím, že žádné překvapení tam nebylo.

Co jste říkal na gól Jaroslava Plašila, který se trefil zpoza vápna o tyč?
Krásnej! Je vidět, že by měl celý tým víc střílet. Střílíme málo ze střední vzdálenosti, byla to jediná střela v první půli z dálky. A ujala se. Je to i návod pro nás ostatní, že bychom měli víc střílet.

A co říkáte na první nulu v éře Pavla Vrby?
(Rozesměje se) To samé co před chvílí: já bych to vůbec nepřeceňoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze