Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Podruhé v životě s maskou. Jsem s ní nezranitelný, směje se Kolář

OCHRANNÁ MASKA. V této masce bude hrát Daniel Kolář. | foto: Viktoria Plzeň / Ladislav Nussbauer

1 2015
Villarreal (Od našeho zpravodaje) - Před třemi týdny byl na operaci se zlomenou lícní kostí, což je památka na reprezentační zápas v Lotyšsku. Ve středu dopoledne už záložník Daniel Kolář nastupoval do leteckého speciálu, který dopravil fotbalisty Plzně k zápasu Evropské ligy do španělského Villarrealu. Je sice téměř jisté, že nebude v základní sestavě, ale on i jeho maska budou připravení na lavičce.

„Na celý zápas ještě rozhodně připravený nejsem,“ potvrzuje 29letý Kolář, který už jednou podobný chránič obličeje použil: v roce 2010 masku nasadil po zlomenině nosu a dal gól Brnu v lize. „To už je ale dávno.“

Jste v nominaci na zápas ve Villarrealu, takže už jste úplně v pořádku?
No, nohy jsou v pohodě. (úsměv) A hlava? Ta srůstá. Nebolí mě nic, jen je to místo trochu citlivé. Já na to radši ani moc nesahám.

Masku máte zabalenou?
Mají ji kustodi. Chcete jí vidět? Chtěli byste, že jo?

Počkáme si na zápas. Jaké to je, hrát s maskou? Už jste to jednou zažil...
Je to jako s maskou... Dá se to, musí se to dát. Není to nic příjemného, ale nic jiného mi nezbývá, takže se s tím musím porvat.

Co je na hře s maskou nejhorší?
Já vám ji pak půjčím, můžete si v ní jít zaběhat a zkusit to. (usmívá se)

Je to tak, že třeba automaticky nechodíte do hlavičkových soubojů, nebo jen velmi opatrně?
Ta maska by měla obličej ochránit, mělo by to být v pohodě, ale v hlavě to máte. Jsem tři týdny po operaci, není to ještě tak, jak by mělo být.

Když nastoupíte, tak soupeř uvidí, že máte zdravotní problém. Může být maska braná i jako signál pro hráče Villarrealu, že jste zranitelný?
Já jsem právě s tou maskou nezranitelný. (směje se)

MUŽ S MASKOU. Plzeňský záložník Daniel Kolář hrál s maskou už v roce 2010. Na...

MUŽ S MASKOU. Plzeňský záložník Daniel Kolář hrál s maskou už v roce 2010. Na snímku v souboji s brněnským obráncem Trousilem.

A co Plzeň? S čím jste přijeli do Villarrealu? Můžete být po první výhře ve skupině nad Dinamem Minsk v pohodě?
Stoprocentně. Ale Villarreal vede španělskou ligu, to hovoří za všechno. My tam, myslím, můžeme jen překvapit. Domácí jsou podle mě docela výrazným favoritem. Nemáme co ztratit.

Jak se dá brát to, že Villarreal vede španělskou ligu? Motivace, nebo spíš varování?
Je to velké varování a známka toho že mají velkou kvalitu. Vedou tabulku španělské ligy v konkurenci Barcelony a Realu. To vypovídá o jejich kvalitě. Pro všechny španělské týmy platí, že co hráč, to výborná technika a rychlost. Všichni si s balonem rozumějí, moc slabin bych tam neviděl.

Ale Villarreal prohrál první zápas na hřišti Rapidu Vídeň...
Nevím, jestli je to dobře. Jestli chtějí jít v Evropské lize dál, tak by měli zápas doma vyhrát. Asi se na nás nachystají lépe než na Rapid, který možná trochu podcenili.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
Vedoucí ve strojírenství

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 35 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze