Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Faul, zlobili se slávisté. Regulérní gól, tvrdil soupeř

Nový slávistický kouč Miroslav Koubek (vpravo) diriguje svůj tým v Jablonci. K autovému vhazování se chystý Matúš Čonka. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

23 2013
Brankář vybíhá na centr, natahuje se po míči, ale zůstane stát s prázdnýma rukama a dostává gól. "Protože byl faulován," zlobí se slávisté. "Kdepak, dali jsme regulérní gól," oponují Jablonečtí. Kdo z nich má pravdu?

Každopádně slávistu Mateji Rakovanovi debut v základní sestavě v letošním ročníku pořádně zhořkl. V neděli v Jablonci prožil celkem povedený zápas, ale ve čtvrté minutě nastavení vyběhl na centr, jenže míč neměl a domácí Beneš vstřelil gól na 2:1.

Co říkají pravidla

Pravidlo 12, článek 27

"Pravidlo porušuje také hráč, který se nesnaží hrát míčem a brání v pohybu soupeřovu brankáři v době, kdy brankář vyráží nebo chytá míč, nebo v době, kdy míč není v jejich bezprostřední blízkosti."

"Jsem hodně zklamaný. Podle mého názoru došlo před tím gólem k faulu. Dívali jsme se na to na videu," poznamenal slávistický brankář diplomaticky.

To nový kouč mužstva Miroslav Koubek byl rozčilený. "Cítím, co se tam stalo. Ale k tomu se musí vyjádřit kdosi ohledně výkladu pravidel. Ten výklad stejně bude jednoznačný, že to faul nebyl. Ale já jako bývalý brankář vím, že to faul byl. Když brankář vyskočí a někdo do něj vrazí, tak to faul je, protože v tu chvíli nemůže vyskočit. To je nejtěžší situace pro brankáře."

Posuďte sami z videosestřihu.

Jablonecký Piták vysokým obloukem posílá míč na malé vápno, Rakovan vybíhá. Domácí Třešňák se pohybuje směrem k Rakovanovi a ve chvíli, kdy míč letí brankáři do rukou, do něj vrazí. Povolený kontakt, nebo faul?

V tom se přiřítí důrazný stoper Beneš, vyskočí a hlavou trkne míč do sítě. Jablonec vítězí 2:1.

"Naše druhá branka byla zcela regulérní, brankář Slavie se nechal rozhodit couvajícím hráčem," řekl jablonecký trenér Roman Skuhravý.

Pravidla se spíš kloní ke slávistům. "Pravidlo porušuje také hráč, který se nesnaží hrát míčem a brání v pohybu soupeřovu brankáři v době, kdy brankář vyráží nebo chytá míč, nebo v době, kdy míč není v jejich bezprostřední blízkosti."

Druhý gól, který zapříčinil hostující porážku, měl pro slávisty pár hodin po zápase ještě dohru. Při příjezdu do Prahy jejich autobus napadla skupina maskovaných fanoušků, frustrovaných z letošních vystoupení mužstva, které je po devíti kolech předposlední.

Vítězný gól Jablonce proti Slavii byl...

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 26. září 2013. Anketa je uzavřena.

neregulérní 1863
regulérní 753
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze