Rozhodla už třetí minuta

22 1999
O s t r a v a - Gólem Marcela Ličky z třetí minuty zvítězili fotbalisté Ostravy v předehrávce 11. kola první ligy nad Brnem 1:0. Domácí celek se ujal vedení hned z prvního útoku a hosté přes veškerou snahu ve zbytku utkání nedokázali vyrovnat. Jedenácté ligové kolo je ještě rozloženo do dalších tří dnů a skončí až pondělními dohrávkami.

Rozhodující moment páteční předehrávky se zrodil z Cahova úniku po levém křídle. Centrovaný míč v pokutovém území Lička v pádu hlavou přesně usměrnil k levé tyči. Baník se v úvodní čtvrthodině prosazoval kombinační hrou a Baránek mohl v 15. minutě zvýšit na 2:0 po přihrávce Šlachty, ale zblízka mířil vedle.

Hosté se postupně vymanili z defenzívy a po trestném kopu Marošiho v 19. minutě měl příležitost srovnat skóre Švancara. Jeho střelu ze skrumáže před ostravskou brankou však zblokoval obránce Veselý. Bobíci se s nepříznivým vývojem zápasu nesmířili a začali domácí tým přehrávat rychlými kombinacemi. Ostrava ale důslednou obranou tlaku odolávala, i když zkušeného beka Milana Poštulku vystřídal kvůli zranění ve 30. minutě jednadvacetiletý Dvorník.

V závěru první půle zahrozili ostravští fotbalisté několikrát rychlými protiútoky. Největší šanci měl v poslední minutě před přestávkou Samec, ale po perfektní Ličkově přihrávce do malého čtverce trefil zblízka jen břevno.
Trenér Baníku Werner Lička poslal ve druhém poločase na hřiště po delší pauze způsobené výronem kotníku Slončíka, jenž vystřídal útočníka Žůrka. V úvodu však mělo navrch Brno. V 55. minutě se Patrik Siegl pokusil překonat obloučkem ostravského gólmana, ale Vít Baránek jeho úmysl vystihl. V další šanci o deset minut později Pavel Holomek zblízka ostravskou branku překopl.

Domácí útočili ve druhé půli jen sporadicky. V 74. minutě mohl získat Baníku dvoubrankový náskok Lička po rohovém kopu Veselého, ale brankář Přibyl jeho tvrdou střelu z hranice vápna zneškodnil.

V závěru střetnutí vsadili hosté vše na útok a zcela otevřeli obranu, čehož ostravští fotbalisté využívali k rychlým brejkům, ale žádný nedokázali úspěšně zakončit. Naopak vyrovnat mohl dvě minuty před koncem brněnský útočník Švancara, jeho střela však šla těsně mimo.

Baník Ostrava - Boby Brno 1:0 (1:0)
Branka: 3. Lička. Rozhodčí: Bejlek - Hanovský, Jeřábek. ŽK: Caha, Dvorník, Slončík - Patrik Holomek, Kocman. Diváci: 2755.

Ostrava: V. Baránek - Veselý, Milan Poštulka (30. Dvorník), Šťástka, Čáp - Lička, Šlachta, J. Baránek - Žůrek (46. Slončík), Samec (73. Páleník), Caha.
Brno: Přibyl - Palínek - Křivánek, Cihlář (79. Schuster) - P. Siegl, Pavel Holomek, Polák, Maroši (75. Kocman), Zůbek - Patrik Holomek, Švancara.