Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozhodla moje chyba, přiznal Čech

1 2006
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Čeští fotbalisté kráčeli za pohodovým vítězstvím, ale pak neustáli divoký závěr. Proč dostali v posledních minutách v přípravném zápase v Turecku dva góly a přišli o vítězství? "Za všechno mohla moje chyba, to bylo rozhodující," přiznal brankář Petr Čech.

Hodinu po zápase vyšel před stadion, když už se šedesátitisícový dav tureckých fanoušků zvesela ubíral k domovu.

Česko vedlo 2:0, ale minutu před koncem dostalo gól. "Neudržel jsem míč, vypadl mi z ruky, když střela přede mnou skočila. Nevymlouvám se, byla to moje chyba. To chytat musím," kál se Čech.

Ale ještě nebyl konec. Turci vsadili všechno na jednu kartu, bláznivé publikum ječelo, když do šestnáctky v nastaveném čase letěl dlouhý míč. A pak? Číhající Ümit Karan, který dorážel už po Čechově chybě, trefil nádherný volej.

"Co se mělo udělat jinak? Takhle v závěru, když je to ve vápně jedenáct na jedenáct, tak nic moc nenaděláte. Prostě se stane, že se míč někam odrazí a někdo ho trefí," poznamenal český gólman.

Přitom do té doby vyhlížel suverénně, efektně skočil robinzonádu proti střele Orkana, pak vyrazil prudkou střelu zblízka.

"Cítil jsem se perfektně, řekl bych, že jsem chytal dobře. Ale nakonec jsem si všechno pokazil," litoval.

Čeští reprezentanti šli osmdesát osm minut za vítězstvím, ale pak si dojem pokazili. "Pro nás je v tuto chvíli důležité, že jsme většinu zápasu hráli dobře," dodal Čech.Najdete na iDNES.czmobilní verze