Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozhodčí chyboval, ale situaci zachránil

7 2003
Praha - Radost i zklamání se praly o místo ve tvářích fotbalistů Slavie, odcházejících včera ze strahovského trávníku po boji s Levski Sofie. V posledních vteřinách prvního zápasu 2. kola Poháru UEFA zachránili aspoň remízu 2:2. Letos ve čtvrtém domácím utkání v evropském poháru poprvé nevyhráli. Ztratili body i vyloučeného záložníka Pitáka, asi nejlepšího hráče utkání.

Hráč sice byl vykázán, aniž viděl červenou kartu. Ze hřiště zmizel, dříve, než ho k tomu rozhodčí vyzval. Trestu však neunikl. "Rozhodčí mi vysvětlil, že Karel dostal po potyčce s gólmanem druhou žlutou. Sudí přiznal sám, že si to v tu chvíli neuvědomil," říkal kapitán Radek Bejbl.

"Upozornil ho na to až pomezní při střídání. Ani nevím, že si o něj Karel říkal sám. V pravidlech se o dodatečném vyloučení asi něco říká, když na to upozorňoval pomezní," dodal Bejbl.

"Technicky to rozhodčí udělal špatně, ale FIFA jeho krok nezpochybní," říká Jan Hora, předseda pravidlové komise svazu. "Hráče může vyloučit i dodatečně, nemusí vytáhnout červenou kartu. To se vyžaduje důsledně jen u nás."

Tahle událost však zápas nerozhodla. Slavia vedla, ale v závěru zbytečně polevila a dala soupeři příliš prostoru. V nastaveném čase si dokonce dala vlastní gól. "Chtěl jsem to odhlavičkovat a dopadlo to špatně," kál se obránce Martin Müller, který na kraji šestnáctky nešťastně nadzvedl centr směřující do rukou brankáře Černého.

"Samozřejmě jsme zklamaní, protože jsme doma dostali dva góly, a to v poháru není dobré," přiznal Bejbl. "Byl to těžký zápas, přesto jsme to měli výborně rozehrané. Jen nevím, proč nám neuznali druhý gól Petrouše. Myslím, že tam ofsajd nebyl. Kdybychom vedli 2:0, dopadlo by to jinak."

Naději do odvety, která se hraje až za tři týdny v Sofii, přinesl střídající Fořt. Vyrovnal ve druhé minutě nastaveného času přízemní střelou z hranice šestnáctky. "Domluvili jsme se a bleskově rozehráli, brankář se ještě nekoncentroval," řekl střelec.

Slavii čeká těžká robota na hřišti i mimo ně. Bulhaři měli převahu už v pražském hledišti, co teprve v Sofii. Už pojedenácté za jedenáct let české ligy zamíří Slavia v evropském poháru na Balkán. Většinou se odtud i navzdory horké půdě vracela úspěšná...

Elin Topuzakov se snaží zastavit průnik slávisty Karla Pitáka.

Autoři:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze