Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozezlení kanonýra Drogby viděl celý svět. Teď mu hrozí trest

Chelsea - Barcelona: Drogba a norský sudí Övrebö | foto: Eddie KoeghReuters

7 2009
Cítil takovou křivdu! A emoce musely ven. Jenže útočník Chelsea Didier Drogba to po vyřazení Barcelonou v semifinále Ligy mistrů přehnal.

Viníka našel v nejistém norském rozhodčím, Toma Henninga Övreböa vulgárně urážel a v útrobách stadionu jej málem fyzicky napadl.

Hráči Chelsea se cítili být výroky arbitra hrubě poškozeni, marně se dožadovali odpískání minimálně tří pokutových kopů. A divoká krev kanonýra z Pobřeží slonoviny vzkypěla. Podobně, jako když loni hodil minci po divácích a jeho zkrat šetřila i policie.

Vztekle tančil před rozhodčím jako pobodaný rojem včel, sypal ze sebe nadávky, pak se obrátil do kamery a svůj výstup doplnil další sérií gest. Diváci po celém světě se nestačili divit.

Někteří členové realizačního týmu Chelsea a ochranka pak Drogbu, který po zápase ještě obdržel za své chování žlutou kartu, dokonce museli držet, aby Övreböa neudeřil.

K inzultaci málem došlo uvnitř stadionu, když se útočník se sudím potkali v tunelu před šatnami.

"Vypadal jako blázen, bez jakékoli sebekontroly. Přišel k rozhodčímu a z několika centimetrů na něj pořád řval, že je zasr... sr... bez respektu, který si něco podobného nemůže dovolovat," popsal dění uvnitř stadionu nejmenovaný svědek v deníku The Sun.

"Övrebö vypadal dost vystrašeně, ale nereagoval jediným slovem. Drogba u něj byl strašně blízko, i když se ho nedotkl ani prstem," uvedl zdroj listu.

Prohlédněte si Drogbův výstup i následné teorie týkající se Chelsea

Podle něj se k Drogbovi vzápětí přidal i záložník Michael Ballack, který na Övreböa vystartoval už na hřišti poté, co těsně před koncem Nor neodpískal penaltu za nastřelenou ruku jednoho z barcelonských hráčů.

Övrebö nakonec z tunelu od Drogby a Ballacka utekl zpět na hrací plochu, kde se prý cítil v doprovodu ochranky bezpečněji.

"Ale já jejich emocím rozumím. Těžko si vybavuju zápas, v němž by rozhodčí podal horší výkon," prohlásil kouč Chelsea Guus Hiddink. Obránce José Bosingwa se dokonce nechal slyšet, že byl Övrebö podplacený.

Vedení UEFA podle všeho Drogbovo extempore nenechá bez povšimnutí, protože všechny výstupy proti rozhodčím trestá velmi tvrdě.

Pár okamžiků předtím navíc na slavící hráče Barcelony domácí fanoušci začali házet vlajky a různé předměty, za což Chelsea také může čelit disciplinárnímu řízení.

Autoři: ,


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze