Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický tu má veškerou péči, ujistil kouče Wengera jeho kolega Hašek

Tomáš Rosický - Tomáš Rosický na tiskové konferenci. | foto: Michal Šula, MF DNES

6 2009
Už večer před zápasem bylo trenérovi Ivanu Haškovi jasné, že fotbalový záložník Tomáš Rosický se v sestavě národního týmu pro kvalifikaci se Slovenskem objeví jen těžko. "Ale přece to soupeři nebudu ulehčovat," řekl Hašek v neděli v Kroměříži novinářům.

Hašek se z dob svého hráčského angažmá ve Štrasburku velice dobře zná s Arsenem Wengerem, současným koučem Arsenalu, jehož dres Rosický obléká.

"Domluvili jsme se, že si s Wengerem zavoláme jak před sobotním zápasem, tak po něm. Samozřejmě měl taky starosti, jak na tom Tomáš je. Samozřejmě ho taky zajímalo, jestli Rosického do zápasu nasadím. Takže před utkáním se dozvěděl, že Rosický jde na tribunu."

Český kouč poté vysvětlil, že by bylo velice riskantní postavit hráče, který přes půldruhého roku nehrál soutěžní utkání.

"A zvlášť do tak vyhecovanému a ostrého zápasu, jakým náš souboj se Slováky byl. Navíc Tomáš ještě pořád nebyl po svalovém zranění stoprocentně fit. Takže jsme ho raději nechali odpočívat, protože pro něj je opravdu každý den dobrý. A já doufám, že ve středu proti San Marinu už by hrát mohl," pokračoval Hašek.

A co Haškův telefonát s Wengerem po sobotním utkání?

"No, byla to hodně pozdní debata a nebavili jsme se jen o Rosickém. Ale ohledně Tomáše jsem Wengera ujistil, že do žádného rizika nepůjdeme ani ve středu."

Na otázku, zda Wenger na českého kouče naléhal, aby Rosického nechal mimo hru i při kvalifikaci se San Marinem, Hašek odpověděl:

"Ne, to v žádném případě. Hlavně ho zajímalo, jak je tady o Tomáše postaráno. Tak jsem ho ujistil, že má veškerou potřebnou péči, jak reprezentační lékaře, tak maséry i fyzioterapeuta. Prostě jsem kolegovi vysvětlil, že o Rosického je postaráno opravdu velice dobře," uzavřel Hašek.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze