Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický slyšel rachot a pak zprávu: dva dva

1 2006
Izmir - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Už byl vymydlený a v kabině českého mužstva se pomalu soukal do reprezentačního obleku. "Najednou slyším strašný rachot, říkám si, to se nejspíš Turci zmohli na čestnou branku," líčil po zápase Tomáš Rosický. "A za chvíli zase ta bouřka, to už si povídám, co se to vlastně děje. Pak přišli kluci s tím, že to skončilo dva dva."

České národní mužstvo remizovalo v Izmiru s domácími fotbalisty Turecka 2:2, když ještě dvě minuty před koncem vedlo 2:0...

Rosický u inkasovaných gólů nebyl. V 68. minutě si kvůli nataženému stehennímu svalu sám řekl o vystřídání. Na hřišti pohoda, hra v české režii, dvoubrankové vedení, tak se šel sprchovat.

O dojmy se pak dělil na prostranství za tribunou. U autobusu, který později české fotbalisty odvážel na letiště. Vraceli se domů jako obvykle hned po utkání. A policisté museli od tohoto autobusu rozhánět tisícovky tureckých fanoušků, kteří chtěli české fotbalové hvězdy vidět zblízka.

"Jsem pořádně zklamaný. Mít to tak pěkně rozehrané a vítězství ztratit v posledních dvou minutách, to naštve, abych to řekl slušně," říkal Rosický značně rozmrzele. "Hru jsme kontrolovali, Turky k ničemu nepouštěli a pak tohle."

Vzápětí ale dirigent národního mužstva prohlásil už optimističtěji:

"Když to tak vezmu, na druhou stranu v téhle fázi přípravy nás ten výsledek zase tolik mrzet nemusí. Mnohem důležitější je výkon a ten byl podle mě hodně dobrý. Dokázali jsme hrát, co jsme chtěli, což má velkou váhu. Tím spíš, že jsme tohle dokázali na soupeřově hřišti v bouřícím šedesátitisícovém kotli."

Hodně smutným mužem byl po středeční remíze v Izmiru další reprezentant Lukáš Zelenka. Hraje ligu a dává góly za sousední Manisaspor, na kraji Izmiru s rodinou bydlí a je v těchto končinách nesmírně populární a oblíbený.

"Já se z toho zblázním," vyhrkl ze sebe Zelenka, když se zbavil obrovského houfu obdivovatelů, jimž by se klidně mohl podepisovat do rána. "Jdu tam na posledních pět minut a my dostanem dva góly. Dovedete si představit ještě větší pech? Takovou smůlu jsem fakt ještě nezažil."Najdete na iDNES.czmobilní verze