Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický: Sebevědomí Slováků nás nabudilo

Libor Sionko a Tomáš Rosický oslavují gól. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

7 2006
Bratislava - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - O motivaci svých spoluhráčů se kapitán českých fotbalistů Tomáš Rosický tentokrát obávat nemusel, postarali se prý o ni sami hráči soupeře. "Po jejich sebevědomých prohlášeních jsem už v kabině nemusel nic říkat," pronesl Rosický v Bratislavě, kde český tým vyhrál v kvalifikaci ME 2008 nad domácím Slovenskem vysoko 3:0.

Cestou ze hřiště se kapitán národního mužstva zastavil nejprve u slovenských novinářů. "Máte dobré mužstvo, udělali jste velký krok kupředu, ale my jsme byli mnohem kreativnější," zhodnotil utkání. "Ukázalo se, že nejsme Kypr," dodal.

všechno o zápasu Slovensko - Česko

Do zápasu jste nastoupili s jediným útočníkem, takže kdekoho napadlo, že trenér připravil příliš defenzivní taktiku...
Nechtěli jsme být zalezlí. Počítali jsme s tím, že budeme útočit ve větším počtu lidí, ale museli jsme mít na paměti, že Slováci mají silný tým s nebezpečnými útočníky.

Co říkáte na to, že soupeř tuto pověst nepotvrdil?
Nikam jsme je nepustili, směrem dozadu jsme hráli výborně. Kromě jedné nebezpečné hlavičky na konci prvního poločasu, při které nás podržel Petr Čech, si Slováci nepřipravili jedinou vyloženou šanci. Naše mužstvo pracovalo skvěle, musím kluky jen chválit. Byli jsme mnohem kreativnější a co je důležité, hráli jsme jako tým. Dali do hry srdce a dřeli jeden za druhého.

Celé mužstvo působilo na hřišti velmi sebevědomě. Pomohl k tomu úspěšný vstup do kvalifikace v sobotním utkání s Walesem?
Určitě nás ten výsledek povzbudil, ale ještě více nás motivovalo sebevědomí Slováků po výhře 6:1 nad Kyprem. Měl jsem to pak v kabině lehčí, nemusel jsem už nic dalšího říkat. Při zápase jsme pak všem ukázali se, že nejsme Kypr.

Jak jste vydrželi se silami?
Wales nás vyčerpal hodně a tak je dobře, že jsme v Bratislavě rozhodli rychle. Kolem šedesáté minuty jsme už se mohli zatáhnout do šestnáctky, ale možná jsme zacouvali až moc.

Co říkáte výkonu Libora Sionka?
Potvrdil, že je velice rychlým hráčem. A nám se toho dnes podařilo využít.

Třetí gól padl po přímém kopu, z něhož jste poslal míč ze zdi vybíhajícímu Sionkovi. Byl to domluvený signál?
Ano, už jsme to v minulosti zkoušeli. Teď se chystal přímý kop rozehrát Marek Jankulovski, ale viděl jsem volný prostor, tak jsem mrkl na Libora a zahráli jsme ten signál.

S kým jste tento signál zkoušel dřív, Sionko přece nehrával pravidelně.
Pokaždé s někým jiným.

Co znamená výsledek z Bratislavy pro další vývoj kvalifikace?
Ještě nás čeká dlouhá cesta, ale šest bodů z prvních dvou zápasů je příjemný začátek.

Co říkáte výhře Němců 13:0 nad San Marinem?
To je stejné, jako slovenské vítězství 6:1 nad Kyprem, nedá se z toho nic odvozovat.Najdete na iDNES.czmobilní verze