Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický se za reprezentací přijel najíst

6 2003
Praha - Tomáš Rosický dorazil včas na sraz fotbalové reprezentace, přitom v nominaci na kvalifikační zápas v Rakousku není. "Mám hlad, přišel jsem se najíst," říkal se smíchem. Rosický je jedním ze čtyř marodů národního mužstva, kteří o utkání ve Vídni přijdou. Ale setkání se spoluhráči si záložník Dortmundu ujít nenechal.

"Dali mi den volna, ale už v úterý musím být zpátky," poznamenal Rosický.

Jsou to dva týdny, co se Rosický podrobil operaci slepého střeva. "První dny jsem nemohl nic jíst, pak mi dávali jen polévky a kaše."

Rosický během diety zhubnul o čtyři kilogramy, teď váží jen 65. "Teď už můžu jíst všechno, tak snad zase váha půjde nahoru. Ale horší je, že mi spadly svaly. Nemůžu s tím nic dělat, protože doktoři mi jakýkoli trénink zakázali."

Minimálně až do čtvrtka se musí Rosický šetřit. Až poté po dalším vyšetření by ale už s lehkým tréninkem měl začít.

Rosický v sobotu 20. září odehrál ještě zápas ve Stuttgartu, ale druhý den měl velké bolesti a po dohodě s lékaři se rozhodl pro chirurgický zákrok. "Ale když jsem pak v pondělí měl jít do nemocnice, nic mě nebolelo. Moc se mi pak na tu operaci nechtělo."

Pro Dortmund to byla velká rána. Rosický se přidal k početnému zástupu zraněných a nemocných hráčů v klubu. Navíc v nemocnici ulehl i jeho dortmundský spoluhráč Jan Koller. Ale ten už od středy trénuje a pro kvalifikaci v Rakousku je připraven.

Tomáš Rosický na srazu fotbalové reprezentace debatuje s Janem Kollerem. Ač Rosický není kvůli nedávné operaci slepého střeva v nominaci na kvalifikaci v Rakousku, za spoluhráči se podívat přijel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze