Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický má problémy se svalem. Tady jsem dohrál, řekl kapitán

KONEC NA TURNAJI? Záložník Tomáš Rosický už poslední minuty zápasu jen chodil, při sprintu si totiž poranil sval a bez cizího zavinění padl na trávník. „Vůbec to nevypadá dobře," hlesl. | foto:  Michal Šula, MAFRA

17 2016
St. Étienne (Od našeho zpravodaje) - Na vlastní polovině převzal míč od faulovaného Šurala, sprintoval s ním do protiútoku, když vtom se kapitán českých fotbalistů Tomáš Rosický rukou chytil zezadu za stehno. S bolestivým výrazem ve tváři se bez kontaktu s protihráčem sesunul k zemi. „Vůbec to nevypadá dobře," hlesl.

Blížil se závěr bláznivého utkání na mistrovství Evropy proti Chorvatsku (2:2), když národní mužstvo ztratilo svého kapitána.

„Věděl jsem, že proti Chorvatům potřebujeme bod, takže jsem to rval na sílu, i když jsem nemohl. Rval jsem to, co to šlo, a bohužel jsem za to zaplatil,“ řekl Rosický v mixzóně novinářům.

V úterý čeká českou reprezentaci poslední zápas ve skupině proti Turecku. Musí zvítězit, aby si zajistilo postup do vyřazovací fáze. Boj o postup mezi nejlepších šestnáct však bude muset zvládnout bez svého vůdce.

ZNÁMKY

Hodnocení hráčů

„Snad to za to stálo a kluci teď budou mít nádherný zápas o všechno. Já v něm určitě nebudu,“ potvrdil Rosický.

Češi ve svém druhém vystoupení na mistrovství Evropy v závěru utkání proti Chorvatsku šturmovali za vyrovnáním. Jelikož už měli všechny tři hráče vystřídané, museli za stavu 1:2 bojovat v deseti. Dokázali to. Rosický sice na hřišti zůstal, ale do hry se zapojit nemohl.

Po tukání vyloučil, že by do hry zasáhl i v případě postupu. „Těžko. Vzal jsem balon, šel jsem a úplně mě to porazilo,“ podotkl.

Fotogalerie

„Nevím, co Tomáš přesně říkal, ale já bych byl opatrný a počkal bych na vyjádření doktora. V sobotu budeme vědět víc. Podle prvních informací má problémy se zadním stehenním svalem. Teď je otázka, jestli je to tím, že ze sebe vydal maximum a má křeč. Anebo jestli má nějaký svalový problém. To teď nikdo nedokáže určit,“ prohlásil trenér Pavel Vrba na tiskové konferenci.

Rosický právě kvůli svalovému zranění málem o Euro přišel. Od loňského června léčil potíže s kolenem. Když se uzdravil a koncem ledna naskočil do zápasu Arsenalu, po pár minutách utrpěl právě svalové zranění.

Začal hon s časem, měsíc před mistrovstvím Evropy však bylo takřka jisté, že šampionát stihne. Přípravu na turnaj absolvoval bez úlev, zvládl utkání s Maltou, Ruskem a Koreou. A rovněž i úvodní duel ve Francii proti Španělsku.

Duel proti Chorvatsku se blížil k závěru, když jeho zdraví znovu nevydrželo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze