Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický se svalem vážné potíže nemá

29 2006
Praha - Je to dobrá zpráva pro trenéra českých fotbalistů Karla Brücknera: Tomáš Rosický vážné potíže se svalem nemá. Potvrdilo to podrobné vyšetření, na které se záložník vydal hned po příletu ze soustředění v Seefeldu. S ním do střešovické nemocnice putoval také kapitán Tomáš Galásek, u kterého se potvrdily natažené kolenní vazy.

Čtyřiadvacet fotbalistů se v pondělí před polednem vrátilo ze soustředění v Seefeldu, ale v autobusu, který vezl národního mužstvo za přípravou do Jablonce, jich sedělo jen dvaadvacet.

Tomáš Rosický a Tomáš Galásek přímo z letiště odjeli na vyšetření do střešovické nemocnice. A šampionát začíná už za deset dní.

Netrvalo to ani čtvrt hodiny. Letadlo z Innsbrucku sedlo na pražskou dráhu, kvapem fotbalisté prošli letištní halou a už odjížděl autobus.

Videoreportáž z příletu fotbalistů ze Seefeldu

V Jablonci mají večer trénink a v úterý od 18 hodin hrají přípravu s Kostarikou.

V sobotu mužstvo čeká generálka proti týmu Trinidadu a Tobaga, ve středu výprava odletí do Německa.

"Bereme to vážně, jsou to mezistátní zápasy," řekl po příletu z rakouského soustředění útočník Milan Baroš.

On by měl v úterý proti Kostarice  nastoupit určitě, zato jeho spoluhráči Rosický, Galásek a Šmicer usednou v Jablonci jen na novou tribunu, která se úterním soubojem bude otevírat.

Rosický má poraněný přední stehenní sval, ale podrobné vyšetření v Praze žádné výraznější potíže podle tiskového mluvčího reprezentace Lukáše Tučka neodhalilo

Jeho návrat na hřiště se proto dá předpokládat velmi brzy.

Pětadvacetiletý záložník se zranil v pátečním zápase se Saúdskou Arábií. Po vzdušném souboji padl na záda a v poločase byl střídán. Pochroumaná záda sice fyzioterapeut Karel Mališ dal ještě v Rakousko do pořádku, ale sval čerstvou posilu Arsenalu zlobí pořád. 

Galásek má potíže už týden, na tréninku se srazil s Polákem. Natáhl si postranní vazy v koleně, které si navíc pohmoždil.

"Jsem mnohem optimističtější než v minulých dnech, když jsem se ráno probudil a bolelo mě to," poznamenal reprezentační kapitán. "Proti Kostarice hrát nebudu, nechci riskovat."

Šmicer už od konce února marodí se šlachou pod kolenem. Po dlouhé a pečlivé rehabilitace se zdálo, že bude v pořádku, ale v Seefeldu si zranění obnovil.

"Nevím, jak to dlouho ještě bude trvat, ale lepší se to," podotkl Šmicer. "Když se budu cítit dobře, tak to půjdu zkusit."

S národním týmem sice do Jablonce odjel, ale celý týden bude mít při trénincích zvláštní režim.

Jan Koller, který si poranil tříslo, už by v úterý měl hrát. Nikdo další z reprezentantů zdravotní potíže nemá.

"Že bychom se o sebe báli? Je sice nepříjemné, že se pár klukům něco stalo, ale na druhou stranu jejich zranění nejsou tak vážná. Věřím, že všichni budou v pohodě," poznamenal obránce Tomáš Ujfaluši.

Autor:


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze