Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický s Kollerem leží v nemocnici

23 2003
Dortmund - Nejen útočník Milan Baroš, ale i Tomáš Rosický bude ze zdravotních důvodů chybět kouči české fotbalové reprezentace v posledním utkání kvalifikace na Euro 2004. Záložník Borussie Dortmund se v úterý podrobil operaci slepého střeva a hrát by měl až za tři až čtyři týdny. Mimo hru je i další opora německého týmu - Jan Koller. Po zánětu průdušek by se však měl vrátit na hřiště dříve.

Borussie Dortmund tak odcestovala na utkání Poháru UEFA ve Vídni bez obou svých českých hráčů.

Rosický v nemocnici absolvoval chirurgický zákrok. On i Koller zřejmě stráví v nemocnici zbytek týdne.

Informace německé agentury DPA o operaci slepého střeva Rosického potvrdila jeho matka Eva Rosická. "Již v pondělí večer se Tomáš rozhodl po konzultaci s lékaři, že podstoupí chirurgický zákrok. Pokud by k němu totiž nedošlo, tak by se mohl jeho stav v příštích dnech zhoršit," vysvětlila Rosická, proč záložník odjel ráno do bochumské nemocnice. Tam totiž pracuje vyhlášený specialista na podobné problémy.

Rosický byl na operačním stole půl hodiny, zákrok nebyl komplikovaný. "Doufám, že je všechno v pořádku. Soudím to i podle toho, že už možná ve středu, nejdéle ve čtvrtek bych mohl jít domů," řekl v úterý večer Rosický.

Do nedaleké Bochumi spolu s ním z Dortmundu časně ráno vyrazil i Koller. "Odjeli jsme asi v půl sedmé. Jenže zatímco Tomáš už o operaci věděl a nečekal, že se dnes vrátí domů, mě si tady nechali nečekaně. Ale každý ležíme v jiné nemocnici," hlásil smutným hlasem krátce před polednem druhý reprezentant, jenž pod dohledem lékařů zůstane déle než Rosický. "Tomáš půjde domů možná v pátek, mně to slibují až na sobotu," popsal Koller situaci.

Kollerovy potíže již trvají déle. "Už delší čas se mi dobře nedýchalo a poslední dva zápasy jsem nemohl skoro ani dohrát. Bylo mi jasné, že není vše v pořádku, ostatně potíže s průduškami jsem měl už v patnácti. Požádal jsem proto o speciální vyšetření a dnes zjistili, že to mám pořádně zanešené," objasnil důvod, proč se lékaři rozhodli pro nemocniční léčbu.

Několikrát denně mu aplikují silná antibiotika, aby zánět brzy ustal. Přesto se Koller vrátí na trávník asi dříve, než jeho kolega. "Příští sobotu bych prý už mohl hrát," věří v rychlé vyléčení.

Hůře na tom bude Rosický, který si od zápasového rytmu odpočine podle odhadů tři až čtyři týdny a nestihne poslední kvalifikační zápas národního týmu. Ten se bude hrát v sobotu 11. října ve Vídni.

Reprezentační kouč Karel Brückner tak bude muset oželet kvůli zdravotnímu stavu již svou druhou oporu; před několika dny totiž na operačním stole ukončil předčasně svou podzimní sezonu liverpoolský záložník Milan Baroš, který má zlomenou nohu.

Tomáš Rosický, kapitán Borussie Dortmund, se snaží uniknout Michaelu Wiesingerovi z Mnichova 1860 v zápase německé bundesligy.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze