Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický přišel o Čechmánkovy betony

Česko - Saúdská Arábie: Jarolím faulován - Český záložník David Jarolím je faulován v pokutovém a Marek Jankulovski z penalty zvýšil proti Saúdské Arábii na 2:0. | foto: Michal ŠulaMF DNES

26 2006
Innsbruck - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Na to, že se hrál přípravný zápas, se v utkání českých fotbalistů se Saúdskou Arábií nebývale jiskřilo. Na hřišti se odehrávaly tvrdé souboje, po kterých se hráči často handrkovali. "Rozhodčí to nepískal, museli jsme se ozvat," poznamenal Tomáš Rosický, jehož trenér už o přestávce raději stáhl ze hry. "Nechtěli jsme riskovat," řekl kouč Karel Brükcner.

"Tvrdé hry se nebojíme, jenže tento soupeř nehrál tvrdě, ale zákeřně," zlobil se Rosický. Jako důkaz mu posloužily poničené chrániče. "Nosím silnější než je obvyklé a kluci se mi kvůli tomu často smějí, že vypadám jako hokejový brankář Čechmánek. Ale kdybych je dnes neměl, tak mi snad přerazili hnátu."

Největší stopy na českém špílmachrovi zanechal hlavičkový souboj ze závěru prvního poločasu, při kterém si narazil záda. "V letu jsem si vzpomněl na kdysi zlomenou ruku a radši jsem ji dal pryč, takže jsem dopadl tvrdě na záda. Teď to nebolí, ale tuhne," konstatoval.

Kouč Brückner rychle zareagoval a do druhé půle poslal na Rosického místo náhradníka Plašila. "Mohl by zápas dohrát, ale nebyl důvod riskovat. Rosického nemusíme zkoušet," řekl trenér.

Řadu ostrých fyzických i slovních soubojů se saúdskoarabskými fotbalisty svedl Marek Jankulovski. "Začali hodně zostra a rozhodčí to nepískal, takže jsme se tam několikrát chytli," zlobil se levý obránce, který byl nejčastěji ve sporu s útočníkem Núrem. "Třikrát nebo čtyřikrát mě nakopl, tak jsem mu musel něco říct. To už mi trochu ujely nervy. Přišli jsme si zahrát fotbal, a ne se pokopat," zlobí se hráč milánského AC.

"Pro ně neexistuje přátelský zápas, do všeho jdou tvrdě a záludně," navázal střelec první české branky Milan Baroš. "O přestávce jsme si řekli, že je lepší občas nějaký souboj vypustit, než aby se nám něco stalo."

"Už tahle máme dost zraněných, tak jsme nechtěli, aby jich bylo ještě víc," podotkl Jankulovski.

Podle trenéra se utkání nakonec bez dalších ztrát skutečně obešlo. "Připravovali jsme hráče, aby hráli chytře a faulům se vyhnuli. Drobné šrámy tam jsou, ale naštěstí žádné zranění," oddechl si Karel Brückner. "Nedá se nic dělat, i tohle fotbal přináší. Přípravné zápasy odehrát musíme."

Ačkoliv při hře plály emoce, nakonec si fotbalisté při odchodu z trávníku podali ruce. "Horké hlavy rychle vychladnou. Po utkání už jsme s nimi neměli žádný problém," mávl nakonec nad konfliktním zápasem rukou Marek Jankulovski.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze