Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický před bitvou na Slovensku: Věřím, že budu připravený

31 2009
Když hrál Tomáš Rosický za fotbalovou reprezentaci naposledy, bylo to právě proti Slovensku. V listopadu 2007. A byl u vítězství 3:1. "Kdyby to dopadlo stejně, bylo by to ze všeho nejlepší," říká fotbalový záložník.

O čem ještě kapitán národního týmu, jenž se vrací po nekonečném zranění, před sobotní kvalifikací mistrovství světa na Slovensku mluvil?

O možném startu
Nikdo neví, jestli Tomáš Rosický nastoupí, jestli ho Ivan Hašek nominuje. Rozhodnutí bude na něm. Zvládl jsem s Arsenalem poslední dva tréninky a bylo to dobré. Teď si musím ještě vyzkoušet pořádně některé věci, protože ty tréninky byly spíš lehčí. Já věřím, že budu připravený.

O herní stránce
Musím říct, že se fotbalově cítím tak, jak jsem skončil. Necítím, že bych něco zapomněl, něco ztratil. Když jsme hráli Emirates Cup s Arsenalem proti Atlétiku, byl to velký zápas. A i když jsem vlastně nebyl stoprocentně nachystaný, byl jsem v něm v pohodě platný, to mě povzbuzuje. I když nejsem na svém nejlepším, tak to v pohodě odehraju a mužstvu jsem platný.

Proč nehrál za Arsenal o víkendu
Mluvil jsem trenérem Wengerem a říkal mi, že mě proti Manchesteru United nevezme, protože nechce riskovat. Samozřejmě nebyl nadšený,  když jsem mu řekl, že normálně pojedu na sraz. Ale chápal, že jedu, že máme zápas absolutně o všechno. V tom mi vyšel vstříc. A není důvod, abych nepřijel. Když budu stoprocentně připravený, proč bych nemohl hrát?

O době, kdy v týmu chyběl
Uteklo to na jednu stranu hodně rychle, ale je to stejně podivné. Jsem prostě rád, že jsem zpátky.

Co nového se naučil
Trochu trpělivosti, protože mi nic jiného nezbývalo. Nikdy jsem moc trpělivý, co se života mimo hřiště týkalo, nebyl. To jsem se musel naučit. Kdybych nebyl, tak už bych tu neseděl. A taky jsem se naučil hrát na kytaru, něco zvládám, ale pořád jsem lepší fotbalista.

Zda bude zase kapitánem
Já vůbec nevím. Ani nevím, jesti kapitán jsem, protože se dvakrát měnili trenéři. Je to úplně jedno, kdo bude kapitán. Navíc tým má dobrého kapitána v Petrovi.

O návratu útočníka Kollera
Je mi jedno, co to může znamenat pro Slováky. Pro nás je to jednoduché, my zkrátka musíme vyhrát a soustředit se jenom na náš výkon.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze