Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ještě žijeme, o šampionát budeme bojovat ze všech sil, slíbil Rosický

8 2013
Když mluvil o výkonu mužstva, kterému šéfuje, z hlasu kapitána fotbalové reprezentace Tomáše Rosického byla cítit hrdost. Sám byl po kvalifikačním utkání s Itálií (0:0) zklamaný. "Pro diváky pěkný zápas proti výbornému soupeři. Moc nás mrzí, že jsme nevyhráli," řekl Rosický.

Dvaatřicetiletý záložník podal výborný výkon, na pochvalu byli i jeho spoluhráči. Jenže v boji o světový šampionát 2014 znovu významně Češi ztratili, protože neproměnili velké šance.

"Jsme dál ve hře, budeme bojovat dál," slíbil Rosický.

Ale mistrovství světa se opět vzdálilo, souhlasíte?
Žijeme, budeme se rvát, co nám budou síly stačit. Remíza nic moc neřeší. Kdybychom vyhráli, tak by to bylo mnohem lepší. A že na vítězství bylo.

Zbývají vám čtyři zápasy, všechny na podzim. Máte spočítáno, kolik z nich musíte získat bodů, aby šance žila?
Je těžký to spočítat, když záleží i na výsledcích soupeřů. Každopádně my musíme už všechno vyhrát.

I v září v Itálii?
I v Itálii.

V pátek večer v Praze jste ukázali, že to není nemožné.
Jo, to je pravda. Výkon v takovém zápase vám přidá sebevědomí. Hlavní je, že  žijeme.

Takže všechny zbývající utkání už budou o všechno?
To už byl tenhle zápas s Itálií. Věděli jsme, že vítězství nám hodně pomůže. Snažili jsme se o to ze všech sil, ale bohužel se to nepovedlo. Každý z nás ze sebe vydal všechno. Ale některé situace jsme měli řešit líp.

Myslíte koncovku?
Často jsme šli do výhodného přečíslení, ale v rozhodující chvíli jsme to zkazili. Kdybychom to řešili líp, asi jsme ten gól dali. Byli jsme zbrklí, asi všichni nejsme dost zkušení.

Která situace, šance vás mrzí nejvíc?
Ta poslední, jak Petr Jiráček trefil tyč.

Jinak vás vychytal Buffon.
Potvrdil, že je excelentním brankářem. Jeho postavení při každé naší šanci, to nepotřebuje komentář. To je prostě nejvyšší úroveň.

Úvod jste měli parádní, ale nevydrželi jste celý poločas. Proč?
Pozor, Italové mají velmi kvalitní mužstvo. Kombinací nás dotlačili až na naše vápno. Od třicáté minuty do konce půle jsme s tím měli problémy. Ale vzadu jsme to zvládli velmi dobře, do šance jsme je nepustili. Všechny kluky můžu pochválit, každý to skvěle odpracoval. Proti nám stáli vicemistři Evropy a nedostali se skoro k ničemu.

Překvapilo vás, že oni neměli nic a vy čtyři pět velkých příležitostí?
No překvapilo. My jsme takhle hrát chtěli, celý týden jsme se na tenhle způsob připravovali. Potřebovali jsme vyhrát, takže jsme museli útočit.

Byl to nejlepší zápas národního mužstva pod trenérem Bílkem?
Je chvíli po zápase a nebudu nad tím spekulovat. Nevím, co odpovědět. Když jsi na hřišti, tak o tom nepřemýšlíš. Takže příště.

Autor:


Témata: Tomáš Rosický
Najdete na iDNES.czmobilní verze