Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický: Jedeme do Innsbrucku vyhrát!

Trénink fotbalové reprezentace v Seefeldu | foto: Michal ŠulaMF DNES

26 2006
Seefeld - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Sice mírně unavení z týdenní vysokohorské přípravy, ale přece jen v dobré náladě opouštěli hřiště v Seefeldu po pátečním tréninku tři fotbaloví reprezentanti. Tomáš Rosický, Pavel Nedvěd a Milan Baroš patří v mužstvu k oporám. "To únava trochu znát je, ale teď už bude ustupovat," řekl Rosický mezi rozdáváním autogramů cestou k autobusu.

Všichni tři za sebou mají poločas vítězného čtvrtečního přípravného duelu v Axamsu proti výběru Tyrolska, dnes se objeví v základní sestavě mezistátního utkání Česko - Saúdská Arábie, které se hraje od 18.00 v Innsbrucku.

"Včera v Axamsu to bylo dobrý, cítil jsem se na hřišti v pohodě," sděloval Nedvěd, který i dnes při absenci Tomáše Galáska navlékne kapitánskou pásku.

Reprezentanti vstupují do herní části přípravy před startem na blížícím se mistrovství světa v Německu. Po Saúdské Arábii je v úterý v Jablonci čeká prověrka proti týmu Kostariky, v sobotu v Praze na Letné sehrají poslední přípravný zápas s Trinidadem a Tobago.

"Věřím, že na mistrovství budeme odjíždět v optimální formě, právě na to je soustředění v Seefeldu zaměřené. Takže tu únavu překonat musíme," pokračoval Rosický. "Na dnešní zápas se už těším a doufám, že v Innsbrucku bude lepší hřiště než to drnovaté v Axamsu."

Na stejnou notu promluvil i Baroš. "To hřiště bylo fakt hrozné, tak věřím, že dneska večer si fotbalovou chuť spravíme. A taky už abych se zbavil toho nastydnutí, které tady kvůli chladnému počasí chytlo skoro každého," postěžoval si.

Nedvěd poté za všechny spoluhráče slíbil, že do pátečního měření sil s arabským soupeřem půjdou reprezentanti naplno. "Jde přece o mezistátní zápas, takže stoprocentní nasazení je samozřejmostí," zdůraznil.

A Nedvěd jako jediný neměl připomínky na čtvrteční drny v Axamsu. "Mě je jedno, na jakém hřišti se hraje. A jestli jsem se kvůli tomu nerovnému hřišti nebál zranění? Na to myslet nemůžete. A navíc, zranit se můžete klidně i při tréninku na sebelepším trávníku."

U autobusu, který české fotbalisty odvážel do jejich přechodného domova v hotelu Dorint, se to jen hemžilo rakouskými i českými fanoušky. Kdekdo se chtěl vyfotit právě s hvězdami týmu. Ochranky, jaká hlídá Brazilce na soustředění ve Švýcarsku, však v Seefeldu zapotřebí nebylo.

Čeští hráči nikoho neodmítli, ochotně pózovali jak s dětmi, tak s dospělými. A fandové na oplátku nepřekračoval míru. Když fotbalisté nakročili ke otevřeným dveřím autobusu, ozývaly se za nimi jen hlasy, přející jim co nejvíc úspěchů.

A Rosický na tahle přání reagoval: "Samozřejmě, že s tou Saúdskou Arábií chceme vyhrát. I když to v žádném případě nebude tak lehké, jako včera v Axamsu."Najdete na iDNES.czmobilní verze