Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický je zpátky, trénink si chválil

Tomáš Rosický - Tomáš Rosický (uprostřed) při posledním tréninku fotbalové reprezentace před odletem na MS do Německa. | foto: Michal SváčekMF DNES

6 2006
Praha - Skvělá zpráva pro trenéra české fotbalové reprezentace Karla Brücknera a všechny české fanoušky: režisér mužstva Tomáš Rosícký po delší době trénoval s ostatními a neměl nejmenší problémy! Tříselný úpon vedoucí do pravého stehna dal konečně pokoj. "Dobrý, šel jsem do všeho naplno a je to v pohodě," řekl Rosický, když po úterním podvečerním tréninku rozdával autogramy.

Byla to poslední příprava reprezentantů na domácí půdě před jejich středečním odletem do dějiště mistrovství světa v Německu, které začíná tento pátek. Český tým vstoupí do bojů šampionátu v pondělí utkáním s USA.

Vedle uzdraveného Rosického se už do společného tréninku zapojil i kapitán mužstva Tomáš Galásek. Toho trápily natažené postranní kolenní vazy do té míry, že po konzultaci s lékaři vynechal všechny čtyři přípravné zápasy.

"Předpokládáme, že v pondělí proti Americe by Galásek nastoupit měl, teď jen uvidíme, co s tím jeho kolenem udělá námaha," řekl Krejčí. A Galásek si po tréninku na Strahově na nic nestěžoval.

Komplikací je však zranění útočníka Milana Baroše. Ten jako jediný ze čtyřiadvaceti hráčů, kteří odlétají do Německa, v úterý na stadion Přátelství nedorazil.

"Rehabilituje a léčí se na hotelu, v práci ho má jako obvykle fyzioterapeut Mališ," uvedl Krejčí k útočníkovi, jenž si v sobotním přípravném duelu s týme Trinidadu a Tobaga poranil šlachu pod chodidlem.

Baroš v úterý absolvoval dvě speciální léčebné procedury a rehabilitaci.

"Nohu jsem mu znovu ozařoval a znovu jsem použil i léčbu laserem," říkal Mališ. "Milan navíc musí v botě nosit speciální vložku, která v příslušných místech na chodidlo tlačí, což má také hojivé účinky. A provádím i takzvanou magnetickou léčbu."

Prognóza je v Barošově případě velice ošemetná.

"V téhle chvíli si vůbec netroufám říct, jestli Baroš do pondělního zápasu s USA bude, nebo nebude v pořádku. Každopádně ve středu odpoledne ještě trénovat nebude, chytřejší budeme ve čtvrtek, nebo v pátek. Je to opravdu hodně nepříjemné a bolestivé zranění," uzavřel Mališ.

Autor:


Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze