Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický je odhodlán proti San Marinu nastoupit, oznámil doktor Krejčí

Tomáš Rosický | foto: MF DNES

7 2009
Dobrá zpráva pro české fotbalové fanoušky! Zranění čeští fotbalisté Kadlec, Plašil, Rosický a Sivok by měli být ve středu fit a objevit se v sestavě českého národního mužstva v kvalifikaci proti San Marinu.

Uvedl to reprezentační lékař Petr Krejčí, který přišel mezi novináře.

"Všichni čtyři sice mají drobné šrámy, ale je předpoklad, že do středečního večera budou v pořádku," uvedl Krejčí před pondělním podvečerním tréninkem v Kroměříži, kde reprezentanti tráví čtyřdenní soustředění po sobotní bratislavské remíze se Slovenskem.

Ve středu se v Uherském Hradišti postaví proti outsiderovi 3. kvalifikační skupiny San Marinu.

"Například Tomáš Rosický je odhodlán ve středu nastoupit, Kadlec hrát bude určitě. Ale i Plašil se Sivokem by se ze zdravotních problémů měli do středečního zápasu vylízat," dodal Krejčí.

Doktor vzápětí potvrdil slova kouče Ivana Haška.

"Rosický sice byl v celkem dobrém stavu už v sobotu, ale vzhledem k tomu, jak těžký zápas před námi byl, jsme nic nechtěli riskovat. Při určitém pohybu se mu ještě ten poraněný stehenní sval ozývá, ale lepší se to každým dnem. On sám proti San Marinu hrát chce a já to z lékařského hlediska vidím velice nadějně."

Relativně nejhůř je na tom Plašil, který v sobotním utkání dostal těžkého "koňara" na stehno. Zhmožděný sval ze začátku hodně bolel.

"Proto jsme s ním radši odjeli do místní nemocnice na ultrazvuk. Ten žádné natržení nebo prasklinky svalu neodhalil, navíc u něj ta bolest odeznívá. Má čas ještě dva dny a také u něj je předpoklad, že ve středu večer bude v pořádku," poznamenal Krejčí.

Sivok si při duelu se Slováky natáhl vnitřní postranní vaz v kolenu a absolvuje různé rehabilitační procedury. "Včera odpočíval a dnes už jde do tréninku. Nastoupit proti San Marinu by měl," glosoval doktor Krejčí.

Posledním lehkým marodem je Kadlec, který má poraněnou nohu nad kotníkem.

"Pro jistotu jsme mu nohu nechali zrentgenovat, jestli náhodou nejde o zlomeninu či naštípnutou kost. Ale i tohle vyšetření dopadlo dobře. Navíc otok nad kotníkem mu už zmizel, včera vyklusával a dnes už by měl normálně trénovat. Kadlec ve středu bude hrát určitě," řekl reprezentační lékař.

Fotbalisté měli dopoledne a po obědě volno, někteří se prošli po Kroměříži, většina jich ale zůstala v areálu hotelového komplexu Octárna. Povinnosti ji začali až k večeru, na sedmnáctou hodinu byl naplánován trénink.

Na místní stadion dorazili reprezentanti v kompletním složení, předvojem jim byli kustod John s francouzským kondičním trenérem Dufourem, kteří na skvělém trávníku připravili kužele a slalomové tyče, nakonec do řady vyrovnali dvacet míčů.

Dufour u toho být musel, pečlivě totiž připravoval jakési překážkové a slalomové dráhy, na nichž hráčům připravil speciální cvičení na obratnost.

První pak z kabin vyšel Štajner, po něm PUdil, Každý si začal pohrávat s vlastním míčem a pak už se na hřiště trousili ostatní. Rovněž kouč Ivan Hašek za chvíli při "nožičkách" ukázal, že to s míčem pořád ještě umí.

Trénink byl sice pro veřejnost zavřený, na prvních patnáct minut směli na stadion jen novináři, ale z ochozu přilehlé restaurace měli místní fotbaloví fanoušci české reprezentanty jak na dlani.

Po deseti minutách Hašek ostře zapískal, všichni hráči se sešli poblíž středového kruhu a trenér vydával pokyny. Ve shluku mezi fotbalisty nechyběli nejen všichni Haškovi asistenti, ale samozřejmě se této kratičké instruktáže zúčastnil i Haškův poradce Brückner.

Trénink potom zahájilo všech dvacet reprezentantů. Po vyklusání si je vzal na povel právě Dufour.

A potom už přišel technický pracovník reprezentace Lukáš Tuček, aby novináře a televizní štáby požádal o opuštění areálu. A že na restaurační terase se tísnil fanoušci?

"Tam klidně můžete jít, ale tady dole chceme mít klid," vysvětlil Tuček.Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze