Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rosický fanouškům: Přijeďte i na Francii

Rosický se raduje z titulu - Devatenáctiletý Tomáš Rosický (vpravo) se v květnu 2000 po vítězném derby se Slavií společně se spoluhráčem Zdeňkem Svobodou raduje z mistrovského titulu | foto: Mafa - Robert Zlatohlávek

13 2000
P r a h a, K n o k k e - H e i s t - Za velkouhubá považuje některá sebevědomá prohlášení francouzských hráčů nejmladší člen fotbalové reprezentace Tomáš Rosický, který v belgickém Knokke-Heistu usedl k počítači a v on-line rozhovoru odpovídal čtenářům. K Francouzům, pátečním soupeřům týmu ve skupině D na EURO 2000, pak prohlásil: "Nálada je výborná. Když se naštveme, tak je porazíme!" Devatenáctiletý špílmachr Sparty, který má za sebou prádní sezonu, si věří, ze soupeřů zvučných jmen nemá žádný respekt a vyzývá fanoušky aby přijeli tým podpořit i proti Francii. Odpovědi Tomáše Rosického najdete ZDE

Otázku, zda si myslí, že italský rozhodčí Collina, který odpískal hodně diskutovasnou penaltu v zápasu s Nizozemskem je mimozešťan odbyl krátce: "Hlavně je to vůl."

Tak závratný vstup mezi fotbalovou smetánku se už hodně dlouho žádnému českému fotbalistovi nepovedl. Tomáš Rosický se na domácí i mezinárodní scéně pohybuje s bravurou, která je při jeho mládí neuvěřitelná. Bývá srovnáván s útočníkem Dukly počátku 60. let Rudolfem Kučerou či sparťanským fotbalistou z přelomu 60. a 70. let Josefem Jurkaninem. Stejně jako tito dva hráči udivuje Rosický vedením míče, klamáním tělem i periferním viděním.

Přes velký rozruch kolem jeho osoby, který ještě přiživilo vedení Sparty prohlášením, že si cení tohoto fotbalisty na 20 milionů dolarů, zůstává Rosický rozesmátým bezstarostným klukem, jenž ve svém volném čase ze všeho nejraději spí a současně regeneruje.

 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze