Rosický byl u vysoké výhry Arsenalu

Dinamo Záhřeb - Arsenal - Český záložník Tomáš Rosický nastoupil za Arsenal v úvodním zápase třetího předkola Ligy mistrů. Sleduje ho domácí Luka Modrič (vlevo) z Dinama Záhřeb. | foto: Dylan MartinezReuters

8 2006
Záhřeb - Arsenal nastřílel za pouhých šestnáct minut tři góly a v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů tak zničil Dinamo Záhřeb 3:0. Odveta ho čeká za dva týdny na domácím hřišti, a tak je postup anglického klubu do základní skupiny prestižní soutěže téměř jistý. K vysoké výhře pomohl také český záložník Tomáš Rosický, který nastoupil v základní sestavě.

Rosický po svalovém zranění dosud v rudém dresu Kanonýrů odehrál jen půl hodiny v přípravě proti Mattersburgu, tentokrát  jej ale trenér Arséne Wenger poslal na hřiště od začátku a stáhl reprezentačního záložníka až osm minut před koncem krátce po posledním gólu zápasu.

Skóre se ale měnilo až v závěrečné půlhodině a dvakrát se o změnu stavu postaral Španěl Fabregas. Na jeho první gól po více než hodině hry navázal jen o dvě minuty později Nizozemec Van Persie.

V druhém úterním utkání rakouský mistr Austria Vídeň doma remizoval s Benfikou Lisabon 1:1, k prvnímu soutěžnímu vítězství v nové sezoně nepomohl domácím ani Štěpán Vachoušek, který odehrál celý zápas.