Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosického jeho vystřídání nepřekvapilo

31 2003
Praha - Až týden před kvalifikačním zápasem v Nizozemsku hrál fotbalový záložník Tomáš Rosický soutěžní zápas po pauze způsobené zraněním. Po návratu reprezentace do Prahy přiznal, že nebyl ve své kůži a že ho nepřekvapilo jeho vystřídání v sobotním zápasu. "Prohrávali jsme a museli vyrovnat, proto mě mé střídání ani nepřekvapilo. Trenér tam místo mě dal Milana a my po jeho akci vzápětí vyrovnali," vrátil se Rosický k utkání.Souhrn všech článků k sobotní kvalifikaci

V sobotu Rosický předvedl nezvykle nevýrazný výkon. V Rotterdamu odehrál teprve druhý zápas po vleklém zranění stehenního svalu. "Měsíc jsem stál a minulou sobotu hrál teprve první zápas v Bielefeldu. Asi mě ta pauza přece jenom trochu poznamenala víc, než bych očekával. Navíc zápas v Nizozemsku byl dost náročný," přijal Rosický kritiku.

Nejlepší fotbalista České republiky z předchozích dvou let plnil proti Nizozemcům především defenzivní úkoly a k útočným akcím se téměř nedostal. "Od trenéra jsem obdržel takové pokyny a normálně jsem je přijal - zkrátka jsem se podřídil týmu," pokračoval Rosický.

K jeho vidění sobotního zápasu se přidala i řada odborníků, kteří tvrdili, že Rosický neměl být kvůli svým neobyčejným ofenzivním schopnostem obětován pro práci poblíž vlastní šestnáctky.

Trenér Karel Brückner hvězdu Borussie Dortmund využíval pro černou práci do 67. minuty, pak ho nahradil útočníkem Milanem Barošem. "Moje střídání za Milana byl výborný tah. Hlavní je, že jsme dokázali v Nizozemsku bodovat," těšil se Rosický bez zášti z kolektivního úspěchu.

Ve středečním kvalifikačním zápase proti Rakousku by Rosický mohl být při dobývání tuhé rakouské obrany opět tradičním stratégem a mozkem české ofenzivy; na defenzivu budou orientováni zřejmě jiní hráči.

"Na hřišti budu plnit pokyny trenéra; co ode mě bude vyžadovat, to se budu snažit dělat co nejlépe. Nejdůležitější bude vyhrát a potvrdit bod z Nizozemska. Pokud se to nepodaří, tak sobotní remíza hodně ztratí na ceně," uvědomuje si Rosický, který se těší také na návrat na letenský stadion. "Něco jsem tam odehrál a cítím se tam jako doma," hlásil Rosický, který se v Praze naposledy předvedl vloni v září v zápase s tehdejší Jugoslávií.

 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze