Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosa mi bude chybět, postěžoval si Nedvěd

Pavel Nedvěd - Pavel Nedvěd při tréninku fotbalové reprezentace. | foto: Michal ŠulaMF DNES

1 2006
Praha - Fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd uvítal, že si v úterý mohl odpočinout a přípravný zápas s Kostarikou sledovat jen z tribuny. "Docela jsem to potřeboval, stejně jako Tomáš Ujfaluši, který toho už měl taky nad hlavu," říkal Nedvěd po středečním tréninku. "Takový odpočinek je zapotřebí, protože předchozí zatížení bylo velké."

Když české mužstvo sledoval z jabloneckého hlediště, udělalo na něj solidní dojem.

"Mírné zlepšení proti pátečnímu zápasu se Saúdskou Arábií v naší hře vidět bylo," řekl Nedvěd k jednobrankové výhře. "Jenom škoda, že to nebylo znát taky na šancích a na gólech. Ale věřím, že to přijde. Snad se ta únava z tvrdé přípravy promění v rychlé nohy."

Stejně jako všechny kolem národního mužstva, tak i Nedvěda trápí neustálá marodka.

"Sobotní generálka proti Trinidadu a Tobagu by měla být v nejsilnější sestavě. Ale to, bohužel, nevyjde. Jinak to samozřejmě bude generálka se vším všudy. A s domácími fanoušky se na Spartě samozřejmě chceme rozloučit vítězstvím. Pak už nás ti, kteří přijedou do Německa, uvidí na vlastní oči až proti Američanům."

Nedvěd sice mluví o sobotním vítězství na rozloučenou před středečním odletem do dějiště mistrovství světa, ale přesto výsledek tohoto zápasu za úplně nejdůležitější nepovažuje.

"Výsledky budou důležité až v Německu. Když se náhodou generálka výsledkově nepovede, znervóznit by nás to nemělo. Hlavně abychom měli dobrý pocit ze hry," míní Nedvěd.

Že do zápasu s Trinidadem půjde bez parťáka ze středové řady Rosického, to Nedvěda zjevně trápí.

"Je to škoda, bude mi chybět. Protože si s Rosou náramně vyhovíme, umíme vedle sebe hrát. Navíc tím pravým režisérem mužstva je on, já jsem jiný hráčský typ. Takže vlastně bude chybět nám všem."

Na poznámku, že v pátečním utkání proti Saúdské Arábii se po odstoupení Rosického úspěšně ujal režie právě on, Nedvěd reagoval:

"Já bych to takhle neviděl. Prostě jsem se snažil jako všichni. Máme hru založenou hlavně na týmové spolupráci, na střed hřiště je nás tam víc. Třebas Poborský, Plašil, Polák a další. A samozřejmě i Galásek se Šmicrem, kteří jsou zatím taky mimo."

Po sobotním zápase mají reprezentanti volno až do pondělního večera. kdy se sejdou na slavnostním vyhlášení ankety Zlatý míč. Domů na západ Čech do Skalné se ale Nedvěd nepodívá.

"Kamarádi a známí právě ze Skalné za mnou byli v úterý v Jablonci, s tátou jsem se viděl taky. Ale do té Skalné bych to stejně moc nestíhal, protože naše Ivanka dělá v Praze v pondělí zkoušky," prozradil nejlepší evropský fotbalista roku 2003.

"Chodí do druhé třídy a zkoušky ze všech předmětů až na jeden dělá v Itálii. Třeba i z matematiky, čísla jsou přece všude stejná, že. Ale je jasný, že zkoušku z češtiny prostě musí dělat v Praze."Najdete na iDNES.czmobilní verze