Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rooney: Vyloučení bylo nespravedlivé

Wayne Rooney dostává červenou kartu - KONEC HRY. Pro anglického útočníka Wayna Rooneyho po červené kartě čtvrtfinále mistrovství světa skončilo. Jako celý šampionát. | foto: Shaun BestReuters

4 2006
Londýn - Vyloučení bylo nespravedlivé, červenou kartu jsem si nezasloužil. Anglický útočník Wayne Rooney se po návratu z mistrovství světa hájil proti zkratu, který také přispěl k vyřazení Anglie ve čtvrtfinálové bitvě s Portugalskem. "Můj názor je stejný teď i v době, kdy se to stalo - červenou kartu jsem dostal neoprávněně."

Rooney anglický tým oslabil po hodině hry, když po souboji s obránce Ricardem Carvalhem šlápl ležícímu soupeři do rozkroku.

A většina Angličanů považuje vyloučení Rooneyho za důvod vyřazení národního týmu, který postup do semifinále ztratil v penaltovém rozstřelu.

"Pamatuji si na ten incident jasně a také jsem ho viděl již několikrát v televizi. Chci naprosto kategoricky říci, že jsem na Carvalha nešlápl úmyslně," odmítá vinu útočník Manchesteru United.

Argentinský rozhodčí Horacio Elizondo však neváhal a mladou hvězdu poslal předčasně ze hřiště.

Rooney svým vzhledem připomíná spíše boxera či ragbistu než fotbalistu a také jeho herní styl je založen na mnoha osobních soubojích, které většinou vyhrává.

"Ale když se zeptáte jakéhokoliv hráče, tak vám řekne, že je můj styl hry poctivý a
nezáludný," brání se.

I bez něj drželi Angličané v deseti nerozhodný stav a dovedli zápas k penaltám. Za to jim Rooney poděkoval.

"Kluci byli po mém vyloučení strašně dobří a úsilí, které vynaložili, bylo neskutečné. Kdyby tam byla jiná spravedlnost, tak by se nyní Anglie připravovala na semifinále," neodpustil si narážku na rozhodčího.

Po utkání měl Rooney údajně konflikt s portugalským záložníkem Cristianem Ronaldem, protože spoluhráč z Manchesteru se měl nejvíce zasazovat o jeho vyloučení. Jejich vztah však narušen není.

"I když jsem zklamaný z toho, že se do toho zapojil," přiznal Rooney.

"Poslali jsme si několik zpráv. Popřál mi hodně štěstí v dalším průběhu. Nezlobí se na mě a navíc mi řekl, abych naprosto ignoroval to, co napíše anglický tisk," přidal se Ronaldo.

Britská média stále uvádějí, že spor přetrvává. Rooney podle tisku poslal Ronaldovi stručnou textovou zprávu, ale kamarádům řekl, že válečnou sekeru je ochoten zakopat jen Ronaldovi do hlavy.

Do údajné rozepře klubových spoluhráčů se vložil i trenér Manchesteru Alex Ferguson, který jim nařídil, aby se usmířili. Oba je totiž potřebuje pro ligové a pohárové tažení.

Elizondo popřel, že by jej Ronaldo nebo kdokoli z Portugalců ovlivnil. "Byl
to násilný čin a proto dostal červenou kartu. Pro mě byla jasná," řekl argentinský sudí deníku The Times.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze